Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Kërkohet rikthimi i imunitetit. Nga se kanë frikë deputetët?
  • 2019-01-30

Kërkohet rikthimi i imunitetit. Nga se kanë frikë deputetët?

Komisioni i Ligjeve u mblodh sot për të shqyrtuar projektvendimin, i cili parashikon ndryshimin e Rregullores së Kuvendit, ku në të është parashikuar edhe ndryshimi i procedurës në rastet kur konstatohet kryerja e veprave penale nga ana e ligjvënësit. Në projektvendim thuhet se nëse Pro

Avokati i Klement Balilit kërkon të jetë anëtar i Gjykatës Kushtetuese
  • 2019-01-28

Avokati i Klement Balilit kërkon të jetë anëtar i Gjykatës Kushtetuese

Ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku është një emrat që ka paraqitur zyrtarisht kërkesën për të kandiduar për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, e cila është zhveshur totalisht si pasojë e dorës së hekurt të vettingut. Së bashku me Sollakun, i cili aktualisht është avokati mbrojtës

Ndahet nga jeta ministri i fundit i epokës komuniste në Shqipëri
  • 2019-01-24

Ndahet nga jeta ministri i fundit i epokës komuniste në Shqipëri

Është shuar Kiço Mustaqi (i lindur me 22 Mars 1938) një ish-gjeneral i Partisë Shqiptare të Punës. Ai shërbeu si Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura Shqiptare, njihet si Ministri i fundit i Mbrojtjes i epokës komuniste në Shqipëri dhe ishte anëtar i Byrosë Pol

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit
  • 2019-01-23

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull Rrugëtim – Ismail Qemali ndër vite, ditën e hënë, datë 28 Janar 2019, ora 11.00. Tryeza Shkencore do të fokusohet në

Protesa e opozitës, ekipi i ri i Bashës merr vendimin e rëndësishëm
  • 2019-01-22

Protesa e opozitës, ekipi i ri i Bashës merr vendimin e rëndësishëm

Vetëm 24 orë pas zgjedhjeve të Këshillit Kombëtar, kryesia e re e Partisë Demokratike është konstatuar sot dhe menjëherë ka nisur përgatitjet për protestat popullore që paralajmëroi sot nga Kuvendi, kryedemokrati Lulzim Basha. Duke folur për mediat nga selia blu, Sekretari i ri Përgj

Rama shkon te Meta, në vetëm 6 minuta betohet si ministër i Jashtëm (FOTO)
  • 2019-01-22

Rama shkon te Meta, në vetëm 6 minuta betohet si ministër i Jashtëm (FOTO)

Menjëherë pas kthimit nga Elbasani, ku zhvilloi një bashkëbisedim me dhjetëra studentët për Paktin për Universitetin, kryeministri Edi Rama ju drejtua godinës së Presidencës, për tu betuar si ministër i Jashtëm para Presidentit Ilir Meta. Takimi në Presidencë ka zgjatur vetëm 6 minu

Kuvendi nis sot sesionin e ri, Rama pritet të votohet në krye të diplomacisë
  • 2019-01-21

Kuvendi nis sot sesionin e ri, Rama pritet të votohet në krye të diplomacisë

Pasditen e sotme, në orën 17.00 do të nisë sesioni i ri parlamentar. Pritet që në seancën e sotme kryeministri Edi Rama të dekretohet edhe në postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme në vendin e Ditmir Bushatit. Gjithashtu sot do të zëvendësohen edhe vendet që lanë bosh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama