Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
A është penduar që votoi për Metën president? Ja si përgjigjet Ruçi
  • 2019-01-18

A është penduar që votoi për Metën president? Ja si përgjigjet Ruçi

Në daljen për mediat që pati sot nga selia e Kuvendit, Gramoz Ruçi iu përgjigj gazetarëve edhe për faktin nëse ai është penduar ose jo që votoi për ta zgjedhur President të Republikës, Ilir Metën. Duke qenë se zgjedhja e Metës president u vendos vetëm në raundin e 4-të në Kuvend

Analisti godet fort opozitën: Janë qesharakë dhe të pavërtetë!
  • 2019-01-17

Analisti godet fort opozitën: Janë qesharakë dhe të pavërtetë!

Andi BUSHATI Opozita ka gjetur një sebep qesharak, si mosdhënia e fjalës në parlament gjatë votimit të ministrave të rinj, për të shpallur një akson madhor: protesta deri në rrëzimin e Edi Ramës. Basha dhe Kryemadhi u shfaqën dje të irrituar pas daljes nga Kuvendi dhe trumbetuan marsh

No Pic available
  • 2019-01-16

Seanca e jashtëzakonshme për ministrat e rinj, opozita ka vendosur

Sot në orën 17:30 pritet që të zhvillohet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për të shqyrtuar dekretet e Presidentit Meta për shkarkimin e 6 ministrave dhe zëvendëskryeministres, si edhe për emërimin e 7 ministrave dhe zëvendëskryeministrin. Seanca u thirr nga vetë Kryeministri dhe u

Ministrat e rinj dhe të vjetër, Rama me duar në kokë (Foto)
  • 2019-01-16

Ministrat e rinj dhe të vjetër, Rama me duar në kokë (Foto)

Kuvendi votoi pasditen e sotme në një seancë të jashtëzakonshme ndryshimet në kabinetin qeverisës. Ministrat e rinj qëndronin të ulur në lozhën e sallës, ndërsa të shkarkuarit kanë zbritur nga podiumi për tu ulur si deputetë të thjeshtë krah për krahë me njëri-tjetrin. Ndërsa

Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend ligjin Për noterinë
  • 2019-01-15

Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend ligjin Për noterinë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Për noterinë, miratuar me votat e mazhorancës. Argumentet 1.Përmbajtja e nenit 61 të ligjit nr.110/2018 Për noterinë, nuk është i qartë dhe në harmoni me disa nene të tjera të këtij ligji. Formulimi i k

No Pic available
  • 2019-01-13

Maqedonia e Veriut trondit qeverinë Tsipras, dorëhiqet ministri i Mbrojtjes

Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota pro miratoi dje ndryshimin e Kushtetutës për ti hapur rrugë zbatimit të marrëveshjes së Prespës, duke zgjidhur krizën 27-vjeçare me Greqinë, pasi zgjidhet automatikisht çështja e emrit, me fqinjin tonë lindor që do të quhet Republika e Maqedonisë së

Emri i ri i Maqedonisë, Kryemadhi: Kontribut për paqen në rajon!
  • 2019-01-12

Emri i ri i Maqedonisë, Kryemadhi: Kontribut për paqen në rajon!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Krymadhi e cilëson këtë akt  një kontribut për forcimin e paqes dhe sigurisë në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama