Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.403Z

Kuvendi hap dyert për fëmijët

Nga sot, deri më 1 qershor 2016, Kuvendi i Kosovës organizon Javën e fëmijëve, gjatë të cilës fëmijët mund të vizitojnë institucionin më të lartë përfaqësues, legjislativ dhe mbikëqyrës të vendit. Në vigjilje të 1 Qershorit - Ditës së Fëmijëve, gjatë periudhës 23 maj - 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.715Z

Kuvendi rikthen reciprocitetin ndaj Serbisë

PRISHTINE- Me shumicë votash, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e Lëvizjes Vetëvendosje për marrjen e masave të reciprocitetit në raport me mallrat e Serbisë. Mocioni është miratuar pas një debati rreth çështjes së masave të reciprocitetit me Serbinë që ishin vendosur më 20 ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.369Z

Kuvendi- Seancë

    Kuvendi shqiptar ka nisur një seance plenare, ku diskutimi është i lirë. Kjo është seanca e pasditës së hënë. Seanca vjen fill pas mbledhjes së Komisionit të Ligjeve. Deputetët janë duke diskutuar çështje me temë të lirë, ku po preket çështja e G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.521Z

Hazizi Kuvendi largonSpahiun si anetar KLD

Te tjera rreth shkrimit Si u emerua Spahiu ne KLD TIRANE-Ish-zv.ministri i Drejtesise ne kohen e qeverisjes socialiste njeheresh dhe ish-nenkryetari i komisionit Parlamentar te Ligjeve Sokol Hazizi per gazeten Shqiptarja.com eshte shprehur se Kuvendi nuk ka te drejte te shkarkoje nenkr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.132Z

Kuvendi: Kunderpergjigje serbeve

PRISHTINE - Deputetet e Kuvendit te Kosoves e cilesuan dje veprimin e strukturave paralele si te papranueshem, por ata nuk pajtohen me kohen kur institucionet duhet te ndermarrin veprime konkrete ne kthimin e rendit kushtetues ne gjithe territorin e Kosoves. "Mosrespektimi i rendit kushtetues dhe ce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.704Z

Referendumi, Kuvendi e shpall të paligjshëm

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka miratuar sot një deklaratë në kundërshtim të referendumit të serbëve, mbajtur dje dhe sot në katër komuna me shumicë serbe në veri të vendit. Deklarata u miratua me 64 vota pro dhe me 9 abstenim. Kundër saj nuk ka votuar asnjë prej deputetëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.230Z

Kuvendi Civil drejt nje partie politike

Pas Aleances Kuq e Zi dhe idese se Topit shtohen partite e reja politike Kuvendi Civil do te jete partia me e re ne Shqiperi. Pas paralajmerimeve te Aleances Kuq e Zi ne vend pritet te shtohet edhe nje parti e re. Kuvendi Civil i mbledhur dje beri te ditur se do te jete partia me e re ne Shqiperine

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama