Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të Jashtëm, pas propozimit të bërë nga Edi Rama. Në letër kërkohet

No Pic available
  • 2019-01-10

MEDITIM PËR DEKRETIMIN E NJË MINISTRI

Edmond Haxhinasto Duket qartë që emri i cili ka shkaktuar më shumë diskutim nga lista e gjatë e emrave për ndryshimet në qeveri mbetet ai i propozuar për ministër të jashtëm. Si një pozicion delikat i përfaqësimit të Republikës së Shqipërisë, si dhe i formulimit dhe zbatimit të

Ministrat e rinj, Rama dërgon tek Meta emrat për dekretim
  • 2019-01-05

Ministrat e rinj, Rama dërgon tek Meta emrat për dekretim

Kryeministri Edi Rama ka dërguar në Presidencë për dekretim emrat e 8 ministrave të rinj dhe zëvendëskryeministrit, Erion Braçe. Sipas procedurave, emërimi i ministrave të rinj dhe shkarkimi i të vjetërve duhet të presë datën 21 janar. Kjo, pasi Kuvendi ka mbyllur sesionin e vjeshtës

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar
  • 2018-12-29

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar

Një ditë pas Asamblesë ku ndryshoi më shumë se gjysmën e qeverisë, Kryeministri Rama ende nuk ia kishte dërguar për dekretim emrat e rinj kreut të shtetit. Këtë e konfirmojnë burime nga të dyja institucionet, ndërsa nga qeveria shpjegojnë se nuk ka arsye për nxitim, pasi edhe nëse

Opozita, letër Ruçit: Me dekretin e Presidentit u shkel rregullorja
  • 2018-12-24

Opozita, letër Ruçit: Me dekretin e Presidentit u shkel rregullorja

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim i janë drejtuar me një shkresë Kuvendit të Shqipërisë, duke kërkuar anulimin e vendimit të Kuvendit, që rrëzoi dekretin e presidentit, Për tatimin mbi të ardhurat. Në letër opozita thekson se është shkelur rregullorja e Kuvendi

Mblidhet sot Kuvendi për Vettingun në politikë
  • 2018-12-21

Mblidhet sot Kuvendi për Vettingun në politikë

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 10:00 në një seancë vetëm për draftin e Partisë Demokratike për Vettingun në politikë. Opozita do të jetë e pranishme në Kuvend, ndërsa shumica pritet që të rrëzojë draftin. Amendamentet e PD u dorëzuan në Kuvend në datë 7 sh

Policia hap dyert për studentët me rezultate të larta
  • 2018-12-21

Policia hap dyert për studentët me rezultate të larta

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, nëpërmjet një postimi në Tëitter thekson se ndryshimet e miratuara në Kuvend hapin rrugën drejt një etape të rëndësishme të modernizimit të Policisë së Shtetit. Ndryshimet e miratuara mbrëmë nga Kuvendi në Ligjin Për Policinë e Shtetit, ha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama