Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.448Z

Delawie dhe Zhbogar mbështesin vazhdimin e punës së Kuvendit

Kryeparlamentari Veseli takoi ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie dhe përfaqësuesin e BE-së, Samuel Zhbogar. Ambasadori amerikan përcolli mesazhet e Sekretarit të shtetit, John Kerry, që Kuvendi i Kosovës është vend i debatit dhe vendimmarrjes demokratike, e assesi i veprimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.612Z

Strazimiri: Korridoreve të Kuvendit sillet një person i inkriminuar

Deputeti i PD, Gent Strazimi ka deklaruar se në korridoret e Kuvendit sillet një person i inkriminuar. Deklaratat e Straizimirit u bë gjatë një debati me kryetarin e Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja. Deputeti demokrati i tha Manjës së aty nuk je ulur për të mbrojtur kriminelët. Këtu ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.056Z

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Sapo ka nisur mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës në të cillën pritet të prcoedohen për në Kuvend projektligjet për Dhomat e Specializuara të cilave pak më parë iu dha drita jeshile nga Qeveria e Kosovës. Në k&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.156Z

Deshton nisma e PS-se per mocion shkarkimi ndaj Kryetares se Kuvendit kerkese vetem per debat

24-11-2010 / Gazeta 55 Reagon kryetarja e Kuvendit Topalli Edi Ramen se le Lepri e ka ne bark Grupi Parlamentar i Partise Socialiste ka vendosur ti drejtoje kuvendit nje kerkese per mocion debati me Kryetaren e Parlamentit Jozefina Topalli lidhur me raportin e Komisionit Europian. Pas debatit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.025Z

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

TIRANË, 24 Tetor /ATSH/ - Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, u nis sot për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të marrë pjesë në Forumin Parlamentar të Inteligjencës dhe Sigurisë, i cili zhvillohet në Kongresin Amerikan, me ftesë të Kryetarit të Taskforcës së Kongresit për Terror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.856Z

Topalli zëvendëson foton e Presidentit Topi me logon e Kuvendit në zyrat e komisioneve

BLEDAR HOTIKuvendi ndërron foton zyrtare të Presidentit Bamir Topi, me logon zyrtare të vetë institucionit. Në komisionet parlamentare është vënë re se në vend të fotos së kreut të shtetit është vendosur logoja ngjyrë blu, në formë vezake, ku shfaqet e pikturuar godina e institucio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.911Z

Grupi i PS-se do te kallezoje administraten e Kuvendit per nderprerjen e pagave

Eneida Jacaj Deputetet socialiste do te paditin kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli te cilet e akuzojne per nderprerjen e pagave. Grupi Parlamentar i Partise Socialiste gjate mbledhjes se djeshme mori vendimin per te kallezuar administraten e Kuvendit per nderprerjen e pagave te deputeteve soci

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama