Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.672Z

PS, hetim veprimtarisë së Kuvendit

SHKRUAN: Fejzi Braushi 10-03-2011 12:48Kërkesa e 35 deputetëve: Komisioni për të hetuar shkeljen e ligjit gjatë veprimtarisë së organeve drejtuese të administratës dhe shërbimeve të Kuvendit Një ditë pasi deputeti Sajmir Tahiri paraqiti në Gjykatë Kushtetuese një padi ndaj Kuven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.377Z

PS: Bojkot Kuvendit

Ndersa pasdite mblidhet sesioni i ri i Kuvendit, ne Partine Socialiste eshte mbledhur grupi i punes i perbere nga kryetari ne detyre Edi Rama, presidenti i asamblese Gramoz Ruci, sekretari per Ceshtjet Ligjore, Fatmir Xhafa dhe anetari i kryesise Pandeli Majko. Grupi i punes ka diskutuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.596Z

Stema e Kuvendit zëvendëson Topin

Komisionet Fotografia e Presidentit të Republikës, Bamir Topi, e cila u hoq pak muaj më parë nga sallat e komisioneve parlamentare në Kuvend, do të zëvendësohet së shpejti me stemën e Kuvendit të Shqipërisë. Burimet bëjnë të ditur se Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka porosi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.397Z

PS kerkese Kuvendit per perjashtimin e Berishes Byroja e Kuvendit e hedh poshte

Byroja e Kuvendit Kerkesa e PS-se per perjashtimin e Berishes hidhet poshte si e pabaze Pas kerkeses se dorezuar dje ne Kuvend nga ana e Partise Socialiste e cila kerkoi perjashtimin e Kryeministrit te vendit Sali Berisha me dy jave nga seancat e parlamenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.652Z

Kalendari, shkelet rregullorja e Kuvendit

Sipas ligjit bazë, duhet të bëhet publike dy ditë para seancës Shkelet rregullorja e Kuvendit për publikimin e kalendarit të punimeve të komisionit dhe seancave plenare. Në mënyrë të përsëritur, plani i punës së legjislativit nuk bëhet i ditur në publik, por mësohet vetëm në sea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.078Z

Tensionohet situata jashtë Kuvendit

Në momentin kur ka dalë Isa Mustafa për të kaluar nga ndërtesa e Kuvendit për në ndërtesën e Qeverisë, protestuesit që ndodhen jashtë Kuvendit kanë nisur të përleshen me policinë. Situata është tensionuar, dhe policia ka bërë kordonë të gjallë në mbrojtje të hapësirave që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.335Z

Kryetarja e Kuvendit pret në takim delegacionin e Kuvendit të Kosovës.Deputetët e Kosovës: Roli i Kuvendit të Shqipërisë, thelbësor për Kosovën.

  Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli priti sot në takim anëtarët e Komisionit për Mandatet, Imunitetet dhe  Rregulloren e Punës të Kuvendit të Kosovës, kryesuar nga Ahmet Isufi.   Shteti i Kosovës, theksuan ata është në fazat e para të ndërtimit dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama