Rezultate te kerkimit per termin: +Lajmit

Meta: total 1000 / total_found 13773 / time 0.005 / keyword[0] lajmit / docs[0] 13773 / hits[0] 14248 /
Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Berisha: Humbëm një personalitet të shquar
  • 2019-02-09

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Berisha: Humbëm një personalitet të shquar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot me një mesazh ngushëllimi pas lajmit për ndarjen nga jeta të Kiço Blushit, shkrimtarit dhe skenaristit të njohur. Letrat e vendit humbën njërin prej personaliteteve të shquara të tyre, shkrimtarin, publicistin, skenaristin e njohur Kiço Blushi-

IKJA PA ZHURMË E ENDACAKUT TË PAFAJSHËM!
  • 2019-02-04

IKJA PA ZHURMË E ENDACAKUT TË PAFAJSHËM!

Nga Ilir ÇUMANI Në edicionet e lajmeve të mbrëmjes, përmes kronikave të zeza, disa televizione transmetuan një lajm të shkurtër, që bënte fjalë për vdekjen e një endacaku 54-vjeçar në qytetin e vogël bregdetar të Sarandës. Sipas lajmit që u transmetua, u tha se vdekja i kishte ar

Dalin përgjimet e reja, si i blenë votat Avdylajt për Vangjush Dakon
  • 2019-01-30

Dalin përgjimet e reja, si i blenë votat Avdylajt për Vangjush Dakon

Dhjetëra përgjime dhe dokumente të siguruara nga BIRN përmes dy hetimeve në Prokurorinë e Krimeve të Rënda hedhin dritë mbi përfshirjen e krimit të organizuar në episode të blerjes së votave në Durrës, Kavajë, Lezhë dhe Dibër, ndërkohë që Shqipëria po shkon drejt një procesi

Kush e vrau në Prishtinë, turkun e heroinës së Hasit? Ja çu gjet në banesë
  • 2019-01-24

Kush e vrau në Prishtinë, turkun e heroinës së Hasit? Ja çu gjet në banesë

Heroina e gjetur në banesën ku u vra shtetasi turk Nejdet Cesuroglu, turku që njihej edhe me emrin shqiptar Lavdërim Limani, është një nga personat e shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit për heroinën e gjetur në laboratorin e drogës që ishte ndërtuar në një fshat të Hasit. Por,

Tunizi, gazetari i vë zjarrin vetes në shenjë proteste (Video)
  • 2018-12-26

Tunizi, gazetari i vë zjarrin vetes në shenjë proteste (Video)

Një gazetar i ri tunizian, Abderrazak Zorgui, nga Telvza TV, ka kryer një vetëvrasje për të protestuar kundër kushteve të pasigurta të punës në vendin e tij. Pak para se t’i vinte vetes zjarrin në sheshin e Dëshmorëve në Kasserine, ai postoi një video në Facebook, përmes të c

Francë, vritet atentatori i Strasburgut
  • 2018-12-14

Francë, vritet atentatori i Strasburgut

I dyshuari për vrasjen e tre personave në tregun e krishtlindjeve në Strasbourg, u vra të enjten në një shkëmbim zjarri me policinë, pas 48 orë arratisjeje. Cherif Chekatt, 29 vjeç, u vra në zonën Neudorf/Meinau të qytetit një operacion të shkallë të gjerë të policisë, rreth 2 ki

Foto e Florion Gogës tek fotot e vitit të REUTERS
  • 2018-12-12

Foto e Florion Gogës tek fotot e vitit të REUTERS

Një foto e parlamentit shqiptar, ku anëtarët e opozitës kanë hedhur miell në drejtim të kryeministrit Edi Rama gjatë një sesioni parlamentar, renditet si një ndër fotot e vitit nga REUTERS. Fotoja është realizuar nga fotografi Florion Goga dhe mban datën 12 prill 2018. Nuk është hera