Rezultate te kerkimit per termin: +Lajmit

Meta: total 1000 / total_found 13773 / time 0.005 / keyword[0] lajmit / docs[0] 13773 / hits[0] 14248 /
Pronat, nis procedimi penal për ish-kreun e ALUIZNI-t në Durrës
  • 2018-03-28

Pronat, nis procedimi penal për ish-kreun e ALUIZNI-t në Durrës

Grabitja dhe tjetërsimi i pronave është një nga sindromat më të rënda që kë prekur zyrat e Aluzinit dhe Hipotekave në bashkitë e vendit, të cilat kanë shrirje në bregdet dhe pas lajmit të bujshëm për arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj, duket se ndalesa e radhës

Helmimi i ish-spiunit në Britani, Shqipëria dëbon 2 diplomatë rusë
  • 2018-03-26

Helmimi i ish-spiunit në Britani, Shqipëria dëbon 2 diplomatë rusë

Menjëherë pas publikimit të lajmit se Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Shqipërisë të dëbojë diplomatët rusë, për shkak të çështjes së helmimit të ish-spiunit rus në tokën britanike, ka ardhur edhe reagimi i Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme. Përmes një deklarate

Veliaj: Aksioni për mbjelljen e pemëve, një fushatë mbresëlënëse
  • 2018-03-24

Veliaj: Aksioni për mbjelljen e pemëve, një fushatë mbresëlënëse

Pas lajmit se aksioni i mbjelljes së pemëve u shty deri në 22 Prill, nismës së Bashkisë së Tiranës iu bashkua edhe Orkestra Simfonike e Radio Televizionit Shqiptar dhe këngëtarja Eni Koçi. Ata mbollën disa pemë rreth Amfiteatrit të Liqenit Artificial, i cili po rikonstruktohet për tu

No Pic available
  • 2018-03-23

BE do dëbojë diplomatët rusë, Moska akuza Britanisë për fushatë anti-ruse

Rusia ka akuzuar Bashkimin Evropian se po ndjek një “fushatë anti-ruse, të nisur nga Londra mbi sulmin me agjentin nervor Novichok ndaj ish-spiunit rus. Moska mohon përgjegjësinë për sulmin ndaj ish-spiunit Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia në Salisbury më 4 mars, ndërsa BE th

Rama për Politico: Serbia nuk hyn në BE para Shqipërisë
  • 2018-03-21

Rama për Politico: Serbia nuk hyn në BE para Shqipërisë

Anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Europian, kryeministri Edi Rama e sheh si një rrugë ku nuk ka diferenca mes shteteve dhe këtë e ka shprehur në intervistën e tij për Politico, ku nënvizon me bindje se Serbia nuk do të bashkohet me BE-në përpara Shqipërisë. Për Ramë

Lazio flet shqip për ditëlindjen e Strakoshës
  • 2018-03-20

Lazio flet shqip për ditëlindjen e Strakoshës

Thomas Strakosha festoi sot ditëlindjen e tij të 23-të, por në të njëjtën kohë, mbrëmjen e djeshme zbriti në fushë për herë të 50 në Serinë A. Gëzimit të portierit të Lazios dhe Kombëtares Shqiptare iu bashkuan shumë njerëz të futbollit, por edhe opinionit sportiv, të cilët

Lista për Norvegjinë, Panucci surprizon me emra të rinj
  • 2018-03-16

Lista për Norvegjinë, Panucci surprizon me emra të rinj

Cristian Panucci bëri publike listën e futbollistëve që do të grumbullojë për miqësoren me Norvegjinë, që do të zhvillohet më 26 mars në Elbasan Arena. Përtej lajmit tashmë të njohur se nuk i ka dërguar ftesë Ledian Memushaj të Beneventos, trajneri italian befason me disa emra t