Rezultate te kerkimit per termin: +Lart

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.713Z

Cristiano Ronaldo Dalim me koken lart

Cristiano Ronaldo tha pas humbjes së Portugalisë ndaj Spanjës në serinë e 11-metërshave se skuadra e tij largohet nga EURO 2012 me kokën lart. “Duhet të jemi krenarë për ndeshjen e barabartë që luajtëm. Penalltitë j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.545Z

Kolesteroli i lartë rrezikon memorien

FRANCË- Midis rritjes së sasisë së kolesterolit në gjak dhe problemeve të memories ka një lidhje. Këtë fakt e konfirmojnë studiuesit francez të Institutit Nacional të Shëndetësisë. Studimi përfshiu rreth 5 mijë paci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.610Z

Miratohet projektligji për Arsimin e Lartë

Kabineti Qeveritar e ka miratuar Projektligjin për Arsimin e Lartë në Republikën e Kosovës, i cili ka për qëllim që të rregulloj krijimin e bazës ligjore për rregullimin, funksionimin dhe financimin e cilësisë në arsimin e lart&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.836Z

FOTO LAJM/ Dikush atje lart duket se na mbrojti

Një familje britanike i shpëtoi vdekjes pasi nuk hipi në avionin e Malaysian Airlines, që u rrëzua në lindje të Ukrainës. Barry dhe Izzy Sim mbërritën në aeroportin Schiphol të Amsterdamit për të fluturuar drejt Kuala Lumpurit. Por ndërsa donin të hipnin në fluturimin MH17, atyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.969Z

ZOTI I KUJT ËSHTË MË LART?

FADIL LEPAJA Porsa hyn në Shkup, në një kodër përballë, të del para sysh një kryq gjigant. Mbi të veç dielli! Po qe se shkon natën, veç hëna rri më lart! Po të qëllojë rastësisht të jetë gjysmëhënë, atëherë kjo merr konotime politike. Do të dëgjosh komentet krenare të bes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.204Z

VIDEO/ Trafiku i Tiranës parë nga lart nëpërmjet dronit

Trafiku është një problem shqetësues për të gjthë qytetarët në kryeqytet. Kjo, sidomos ditët e javës, kur trafiku arrin kulmin. Ora News ka publikuar pamje të trafikut në rrugët kryesore të Tiranës, të filmuara nëpërmjet dronit. Pamje të bukura, por edhe kaotike. Për më shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Institucionet e arsimit t lart dhe kriza e vlersimit t tyre

Muajt e fundit pr prsosjen e arsimit t larte dhe arritjen e standardeve bashkkohore kan lindur nj sr diskutimesh. M kryesoret e tyre jan dy: 1. Vlersimi i cilsis se Institucioneve t Arsimit t Lart nga nj kompani e huaj akreditimi, 2. Zbatimi ligjshmris, vendimeve t Kshillit t Ministrave dhe ak

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama