Rezultate te kerkimit per termin: +Lart

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.722Z

Arvizu:Të kufizohet imuniteti i zyrtarëve të lartë

Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu ka kërkuar sot rishikimin e kodit penal në Shqipëri ndërsa ka theksuar se duhet të kufizohet edhe imuniteti i zyrtarëve të lartë. Duke folur në një tryezë të organizuar nga ministria e dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.489Z

Dekretet e Topit, Kuvendi miraton sot vetëm 3 kandidatura

Kuvendi pritet të miratojë sot kandidatët e rinj të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë, të cilët kaluan dy ditë më parë në Komisionin e Ligjeve. Në seancën e sotme mazhoranca pritet të miratojë pa pran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.498Z

Viti i ri akademik, Berisha uron studentët nga Korça

Kryeministri Berisha ka zgjedhur universitetin “Fan Noli” në Korçë për të uruar të gjithë studentët për nisjen e vitit akademik 2011-2012.   “Ju uroj studentëve të kenë sukses në garën e dijes” ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.171Z

Pakistan kryeministri Gilani ne gjyq

Gjykata e Lartë në Pakistan akuzoi kryeministrin vendas, Jusuf Raza Gilani për përbuzje të këtij institucioni, duke lënë të kuptohet se ai mund të gjykohet. Gjykata po shqyrtonte se cfarë duhet të bënte pas refuzimit të q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.462Z

New York, rihapet pas 13 vitesh Qendra Botërore e Tregtisë

SHBA-Hapet sot në New York Qendra Botërore e Tregtisë 13 vjet pas sulmeve terroriste kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilat më 11 shtator 2001 goditën dhe shkatërruan ‘Kullat binjake’. Sot kompani botërore, kan&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.414Z

Kocijancic: Sequi, kontribut domethënës në afrimin e Shqipërisë me BE

TIRANE-Maja Kocijancic, zëdhënësja e Përfaqësueses së Lartë Catherine Ashton shprehu sot falenderimet e Përfaqësueses së Lartë, Catherine Ashton dhe Komisionerit Stefan Fule për Ambasadorin Ettore Sequi dhe për kontributin e tij në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.853Z

Rritet papunësia në Eurozonë

Statistikat e reja tregojnë se papunësia në Eurozonë është rritur në afro 11 për qind, çfarë është niveli më i lartë prejse ka filluar përdorimi i monedhës euro në vitin 1999. Të dhënat e zyrës evr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama