Rezultate te kerkimit per termin: +Larte +Pedagogjik

Meta: total 112 / total_found 112 / time 0.001 / keyword[0] larte / docs[0] 34314 / hits[0] 53525 / keyword[1] pedagogjik / docs[1] 1417 / hits[1] 1786 /
Nje profesor sipas pemes se tamblit
 • 2011-12-10

Nje profesor sipas pemes se tamblit

Speciale/Gjuhetari dhe shqiptari i shquar Remzi Pernaska Eumlshte i njohur fakti qe shqiptaret ne vecanti studiuesit shqiptare jashte vendit ame jane konsideruar si ambasadoret e vendit te vet ne fushat ku ata punojne e kontribuojne. Por gjithashtu eshte i nj

Levizja e Dhjetorit 21 vjet me vone
							
              	
									
										Nga Muje Bucpapaj
										
									
								
								
							
							
	
		Madhesia e germave
 • 2011-12-08

Levizja e Dhjetorit 21 vjet me vone Nga Muje Bucpapaj Madhesia e germave

Nese ndalemi per te pare thelle ne histori 8 Dhjetori qendron i ndritshem mes asaj vetmie te erret qe kishte rene si zi mbi shoqerine shqiptare te fundit te vitit 1990. Por a ka mundur ta ruaje ate shkelqim edhe sot pas 21 vjetesh ajo date e rendesishme e kalendarit tone e cila ndryshoi rren

A po vritet fantazia e femijeve
 • 2011-12-03

A po vritet fantazia e femijeve

Speciale/ Nje bote elektronike e populluar nga video lojera kafshe e kukulla te robotizuara po akuzohet se sot po vret fantazine e femijes Ufa mami u merzita nuk di me me cfare te loz Me nostalgji i kthehesh nje kohe tjeter ku sfidoje te ftohtin shiun per

Mesuesit dhunues nxisin frike e mossukses tek nxenesit
 • 2011-11-14

Mesuesit dhunues nxisin frike e mossukses tek nxenesit

Nje femije i dhunuar ne shkolle te cilit i eshte komunikuar indirekt se ai eshte i pasuksesshem ka shume gjasa qe te jete pjese e nje adoleshence te veshtire me akte te dhunshme ... Shume femije te dhunuar ne femijeri nga shkolla kane vuajtur nga fobia social

No Pic available
 • 2011-11-03

Rregullorja, kriteret e reja per t'u bere mesues

Hyjne ne fuqi rregullat e reja per t'u bere mesues. Udhezimi i Ministrise se Arsimit dhe Shkences per organizimin dhe zhvillimin e praktikave profesionale per profesionin e rregulluar te mesuesit, i botuar ne fletoren zyrtare, percakton rregullat e reja se si nje praktikant mund te behet mesues, per

Berisha Shkolla e larte jo me nje molle e ndaluar
 • 2011-11-01

Berisha Shkolla e larte jo me nje molle e ndaluar

Shqipëria, nuk është nga ato vende, që themelimin e shtetit e shoqëroi menjëherë edhe me ngritjen e insitucioneve të arsimit të lartë. Do te duheshin me shume se 30 vjet, pas shpalljes

Berisha Shkolla e larte jo nje molle e ndaluar
 • 2011-11-01

Berisha Shkolla e larte jo nje molle e ndaluar

Shqipëria, nuk është nga ato vende, që themelimin e shtetit e shoqëroi menjëherë edhe me ngritjen e insitucioneve të arsimit të lartë. Do te duheshin me shume se 30 vjet, pas shpalljes