Rezultate te kerkimit per termin: +Larte +Pedagogjik

Meta: total 112 / total_found 112 / time 0.001 / keyword[0] larte / docs[0] 34314 / hits[0] 53525 / keyword[1] pedagogjik / docs[1] 1417 / hits[1] 1786 /
UMT celet universiteti i pare per teknologjine e informacionit ne Shqiperi
  • 2011-10-07

UMT celet universiteti i pare per teknologjine e informacionit ne Shqiperi

Flet per Standardin Prof. Dr. Gezim Karapici rektori i Universitetit Metropolitan Tirana Ne nje kohe kur mbi 30 per qind e studimeve ne vendet e zhvilluara jane te orientuara drejt tregut te punes tashme edhe ne Shqiperi UMT-ja do te kete te njejtin synim Te

No Pic available
  • 2011-10-04

UT, 22 pyetje drejtuar MASH per reformen financiare Luljeta Ndoka

Senati i Universitetit te Tiranes, pasi ka shqyrtuar me ekspertet dhe grupet e interesit draftin e MASH-it per reformen e financimit, i ka drejtuar 22 pyetje ketij dikasteri, ku shprehen paqartesite se si do te funksionoje kjo reforme, apo edhe te dhena teknike ne lidhje me realizimin e saj. Pasi es

No Pic available
  • 2011-09-26

Ekonomiku, 18 llojet e masterave qe ofron Luljeta Ndoka

Pas vendimit te qeverise per studimet Master, Fakulteti i Ekonomise nuk ka vonuar te shpalle te gjitha programet e studimit master qe ofron, si dhe kriteret. Me se shumti, mesohet se preferohet qe kandidatet te kene perfunduar studimet ne kete fakultet, por nuk perjashtohen edhe fakultetet e tjera n

Shkollimi i femijeve te imigranteve shqiptare ne gjuhen ametare
  • 2011-08-31

Shkollimi i femijeve te imigranteve shqiptare ne gjuhen ametare

Ne shtator disa mijera femije te emigranteve shqiptare ne Greqi nisin  vitin e ri shkollor me interesimin per te vijuar edhe mesimin e gjuhes shqipe. Disa dhjetera inisiativa kryesisht te qendrave kulturore apo te  shoqatave te emigranteve per mesimin shqip kane ndeshur gjate viteve te shkuar

No Pic available
  • 2011-03-18

Libra te posacem per femijet e emigranteve

Premtimi i nje viti me pare per libra shkollore falas per te gjithe emigrantet duket se do te realizohet kete vit pas problematikes se krijuar me librat e premtuar nje vit me pare. Burime nga Ministria e Arsimit dhe e Shkences bene te ditur se nje sasi e madhe librash per shkollat nentevjecare dhe

Braudel-i na meson historine
  • 2011-02-12

Braudel-i na meson historine

Ky liber eshte nje manual - ose me shume pjesa qendrore e nje manuali - i botuar per here te pare ne vitin 1963. Nje manual i perftuar dhe i shkruar per maturat e gjimnazeve tona e qe sot na duhet ta lexojme si te tille. Por jo sepse keshtu duam ne dhe jo me rezerva perkundrazi.

Shkolle shqipe per femijet e shqiptareve ne Amerike
  • 2011-01-21

Shkolle shqipe per femijet e shqiptareve ne Amerike

Gjuha e bekuar shqipe edhe per femijet shqiptare ne Amerike. Ne Bronks u zhvillua ceremonia e hapjes se shkolles shqipe Me nje ceremoni festive ne te cilen ishin te pranishem nxenes prinder mesimdhenes veprimtare te komunitetit dhe perfaqesuesve te Shtetit Shqiptar e te Republik