Rezultate te kerkimit per termin: +Leart +Shyti

Total: 99
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.498Z

Leart e Orik Shyti: Fitoi drejtësia, Berisha na demonizoi

Share Dy vëllezërit e akuzuar në një proces maratonë si drejtues të grupit Hakmarrja për Drejtësi, Leart e Orik Shyti, kanë bërë sot një deklaratë publike, pas vendimit pozitiv për ta, të Gjykatës Kushtetuese. Ata shprehen në këtë deklaratë se më në fun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.605Z

Vëllezërit Shyti publikojnë librin me fakte, " Ne, hakmarrja për drejtësi dhe.."

Një libër jo me kujtime, por me fakte dhe dokumente. Kështu e ka cilësuar në parathënie Orik dhe Leart Shyti, në librin që sapo kanë nxjerrë në treg me titull " Ne, hakmarrja për drejtësi dhe..". Të njohur ndryshe si anëtar dhe të akuzuar të organizatës hakmarrja për drejtës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.055Z

Hakmarrja për Drejtësi e vëllezërve Shyti shpallet e pafajshme

Organizata Hakmarrja për Drejtësi është shpallur sot e pafajshme nga Apeli për Krimet e Rënda, ndryshe nga gjithë vendimet e shkallëve të tjera të gjykimit. Në mars të 2016 Gjykata e Lartë riktheu për gjykim dosjen Hakmarrja për Drejtësi, duke ia kaluar atë për gjykim Apelit të Kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.727Z

Kërcënimi i Priftit? Orik Shyti: Inskenim me emrin tonë

SHKRUAN: Thimi Samarxhiu 18-01-2011 11:07Vëllezërit Orik e Leart Shyti reagojnë një ditë pas publikimit të intervistës së deputetit Dritan Prifti, sipas të cilit tashmë është ngritur një alibi sikur ai rrezikohet nga grupi “Hakmarrja për Drejtësi”. Me anë të një deklarate pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.184Z

Vëllezërit Shyti Berishës: Djalli ska dele, por sresht së shituri lesh

Vëllezërit Orik dhe Leart Shyti i janë përgjigjur sot ish-kreut të PD Sali Berisha, pasi ky i fundit i ka akuzuar për lidhje me projektin mbi stadiumin e ri kombëtar. Në një deklaratë për media me titullin ironik "Disa fjalë për sihariqin e fundit të Sali Berishës",- vëllezërit Shy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.342Z

Arapi e Shyti, burg përjetë në Shqipëri, aliz politik në Zvicër

Autori i Lajmit: red.Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli fajtorë dhe dënoi dje 10 anëtarët e organizatës kriminale “Hakmarrje për drejtësi”. Pas rreth 12 vjetësh proces gjyqësor, të akuzuar për krime, që nga vrasja, rrëmbimi, vjedhja, plagosja dhe falsifikimi i dokumenteve zyrtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.364Z

Vellezerit Shyti Na u dha edrejta qe perdhosi Berisha

Te tjera rreth shkrimit Akuzat e bera ndaj organizates Shfuqizohen vendimet e Gjykates se Larte nga Gjykata Kushtetuese. Gjykata Kushtetuese ktheu per rishqyrtim ne Gjykaten e Larte dosjen e organizates Hakmarrje per Drejtesi.Sipas Gjykates Kushtetueses eshte shkelur ligji dhe eshte pen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama