Rezultate te kerkimit per termin: +Led +Zeppelin

Total: 70
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.875Z

Zeppelin do të publikojnë këngë të padëgjuara

SHBA-Grupi Led Zeppelin pritet të publikojnë disa nga këngët e incizuara shumë më herët, por të papublikuara deri më tani. Kështu grupi ka hapur arkivin e dhjetëra incizimeve të mëhershme të padëgjuara më parë, p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.765Z

Robert Plant pas karrieres me Led Zeppelin para publikut me CD te re

Perpara se te krijonte grupin e famshem te rrokut Led Zeppelin kengetari Robert Plant ishte pjestar i nje grupi bluz te quajtur Band of Joy. Tani 40 vjet me vone ai ka hedhur ne treg CD e re me kenge te vjetra si dhe me bashkepunime me kengetare dhe krijime kengesh si Darell Skot dhe Peti Grifin Ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.870Z

Surpriza soprano dhe basisti i Zeppelin bashke

Një bashkëpunim surprizë, midis yllit anglez të operës, Gio Compario dhe basistit të Led Zeppelin, John Paul Jones, pritet me shumë kuriozitet nga tregu muzikor, lajmëroi sot “The Sun”. Jones është bërë i njohur edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.274Z

“Stairway To Heaven” kënga më e mirë e të gjitha kohërave

LONDER- Kënga e Led Zeppelin, “Stairway to Heaven”, është votuar si kënga rock më e mirë e të gjitha kohërave nga britanikët. Dëgjuesit e radios Absolute Classic Rock kanë renditur hitin e Led Zeppelin si këngën më të mirë . Hiti klasik i Led Zeppelin, që daton nga album

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.223Z

Sondazh, “Stairway To Heaven” kënga më e mirë e të gjitha kohërave

LONDER- Kënga e Led Zeppelin, “Stairway to Heaven”, është votuar si kënga rock më e mirë e të gjitha kohërave nga britanikët. Dëgjuesit e radios Absolute Classic Rock kanë renditur hitin e Led Zeppelin si këngën më të mirë . Hiti klasik i Led Zeppelin, që daton nga album

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.389Z

Jimmy Page premton turne

Ish-rokeri i grupit Led Zeppelin, Jimmy Page, ka zbuluar se ai planifikon të zhvillojë një turne në vitin e ardhshëm, qoftë me ose pa anëtarët tjerë të bendit. Kitaristi legjendar ka një varg këngësh të reja të shkruara dhe planifikon të lëshojë edhe një album krahas turneut në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.141Z

Page përgatitet për solo turne

Kitaristi legjendar i grupit Led Zeppelin, Jimmy Page, i cili momentalisht po promovon një DVD me interpretime të grupit, në një intervistë për revistën ‘Guitar World’, ka zbuluar se vitin e ardhshëm dëshiron të nis një solo turne muzikore, pavarësisht obligimeve të shumta që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama