Rezultate te kerkimit per termin: +Lefter +Koka

Meta: total 1000 / total_found 1601 / time 0.001 / keyword[0] lefter / docs[0] 3043 / hits[0] 4481 / keyword[1] koka / docs[1] 9221 / hits[1] 13518 /
Armiq të Ramës, por opozita e re voton pro projektligjeve të qeverisë
  • 2019-03-13

Armiq të Ramës, por opozita e re voton pro projektligjeve të qeverisë

Opozita e re u shtua ditën e sotme me 7 deputetë zëvendësues nga listat e PD dhe LSI, të cilët braktisën kauzën e partive të tyre, duke pranuar mandatin e ofruar nga KQZ për të plotësuar vakancat e krijuara. Ata përfaqësojnë në Parlament siglën e dy forcave kryesore të opozitës dh

Nga Balli te partia e Pensionistëve, ja aleatët që tradhtuan Bashën (EMRAT)
  • 2019-03-10

Nga Balli te partia e Pensionistëve, ja aleatët që tradhtuan Bashën (EMRAT)

Opozita e PD-LSI dhe aleatëve të tjerë të vegjël është zyrtarisht jashtë Parlamentit prej mëse dy javësh, por një fraksion i ri duket se do të formohet në krahun e sfidantëve të Edi Ramës dhe qeverisë së tij. Opozita e re tashmë ka 3 deputetë, si Mylzim Murrizi, Rudina Hajdari dh

Partia Socialiste nis prapaskenat, tenton të blejë deputetë të LSI
  • 2019-02-22

Partia Socialiste nis prapaskenat, tenton të blejë deputetë të LSI

Lefter Koka, mund të mos jetë deputeti i vetëm i LSI-së që refuzon firmosjen e dorëzimit të mandatit parlamentar pas vendimit drastik që mori opozita e bashkuar. Burime të Gazetës Shqip, bëjnë me dije anëtarë të mazhorancës kanë nisur punën për të bindur 2-3 deputetë të tjerë

Misteri i djegies së mandateve, Berisha-Basha pa datë, Kryemadhi gabim
  • 2019-02-21

Misteri i djegies së mandateve, Berisha-Basha pa datë, Kryemadhi gabim

Akti ekstrem dhe i paprecedentë i opozitës shqiptare, për të hequr dorë nga mandatet e përfaqësimit në Parlament, është rrethuar me mister dhe hije të forta dyshimi. Menjëherë pas vendimit të Këshillit Kombëtar të PD për djegien e mandateve, deputetët e PD-LSI kanë nisur të fir

Këta janë emrat e deputetëve të opozitës që sfirmosën lënien e mandatit
  • 2019-02-21

Këta janë emrat e deputetëve të opozitës që sfirmosën lënien e mandatit

Pasditen e sotme deputetët e PD firmosën dorëheqjen. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe deputetët e LSI-së. Por në radhët e opozitës së bashkuar ka edhe dezertorë. Një prej tyre është deputeti i PD, Myslim Murrizi ka akuzuar klasën qeverisëse aktuale si komuniste dhe që nuk bën gj

Nuk pranoi të lërë mandatin, Kryemadhi kunja Lefter Kokës: Jemi në demokraci
  • 2019-02-21

Nuk pranoi të lërë mandatin, Kryemadhi kunja Lefter Kokës: Jemi në demokraci

Monika Kryemadhi ka komentuar për herë të parë refuzimin e deputetit të LSI-së, Lefter Koka për lënien e mandatit. Në një prononcim për mediat, ajo me qetësi tha se kjo është e drejta e tij, pa dhënë shumë detaje. “Është zgjedhja e tij, prandaj kërkojmë demokraci. Në dem

Kryemadhi firmos djegien e mandatit
  • 2019-02-20

Kryemadhi firmos djegien e mandatit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka firmosur lënien e mandatit. Ky veprim vjen pas vendimit së LSI-së për tju bashkuar thirrjes së PD-së për lënien e mandateve.  Në arsyetimin e dorëzimit të mandatit, Kryemadhi thotë se ka marrë  këtë vendim pasi vendi ndodhet në një emergjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama