Rezultate te kerkimit per termin: +Lefter +Koka

Meta: total 1000 / total_found 1601 / time 0.001 / keyword[0] lefter / docs[0] 3043 / hits[0] 4481 / keyword[1] koka / docs[1] 9221 / hits[1] 13518 /
Manjani nuk kursen Lefter Kokën: Mos u bëj fasadë!
  • 2019-02-19

Manjani nuk kursen Lefter Kokën: Mos u bëj fasadë!

Në kohën kur Ilir Meta bashkoi forcat me Edi Ramën për të mposhtur së bashku Sali Berishën në zgjedhjet e 2013-ës dhe deri në procesin e ardhshëm zgjedhor, Ylli Manjani dhe Lefter Koka kanë qenë lojtar të të njëjtit ekip. Madje dy ish-ministrat e LSI në qeverinë Rama1 kanë qenë e

Doli kundër djegies së mandateve, pse Lefter Koka po hedh vallen e Ramës?
  • 2019-02-19

Doli kundër djegies së mandateve, pse Lefter Koka po hedh vallen e Ramës?

Deputeti i LSI, Lefter Koka i njohur si një nga më të besuarit e Presidentit Ilir Meta kur ai drejtonte partinë, vendosi sot të dalë kundër një vendimi të grupit parlamentar, që mbështet djegien e mandateve njëjtë si Partia Demokratike dhe aleatët e tjerë opozitarë. Ish-ministri i Mj

Ushtari i Metës kundër Monës: Se djeg mandatin, LSI po e përdor Berisha
  • 2019-02-19

Ushtari i Metës kundër Monës: Se djeg mandatin, LSI po e përdor Berisha

Propozimit ekstrem të liderit të opozitës, Lulzim Basha, për të djegur mandatet e deputetëve iu bashkua dje zyrtarisht LSI, me kryetaren Monika Kryemadhi që tha se kjo është rruga e vetme për të ndalur regjimin e Edi Ramës. Por ashtu siç ishte përfolur në media, vendimi për djegien e

Top Story/ Lefter Koka pa universitet, kur ishte Kryetar i Bashkisë Durrës dhe deputet
  • 2019-01-16

Top Story/ Lefter Koka pa universitet, kur ishte Kryetar i Bashkisë Durrës dhe deputet

Top Story, për të parë nivelin e arsimit të deputetëve, u ndal në emrat konkretë. CV-ja e Lefter Kokës. Një personazh që prej vitesh ka pasur një peshë të madhe politike: kryetar i Bashkisë së Durrësit, deputet dhe Ministër i Mjedisit. Pjesa më interesante është se tek deklarim

Udhëtime pune në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar
  • 2018-12-11

Udhëtime pune në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar

Deputetët e opozitës kanë muaj që kanë bojkotuar Parlamentin dhe në këtë muaj, një pjesë e mirë e tyre (përfshirë Sali Berishën, Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin, rrezikojnë tiu digjen edhe mandatet. Por kur vjen puna për udhëtime jashtë shtetit e për të përfituar dieta të

Teatri sot në Parlament, opozita në Vlorë; 2 deputetë të LSI në seancë
  • 2018-09-20

Teatri sot në Parlament, opozita në Vlorë; 2 deputetë të LSI në seancë

Sot opozita do të marrë mungesën e katërt në seance plenare. Ora 10:00 do e gjejë shumicën dhe pakicën parlamentare në dy destinacione të ndryshme. Mazhoranca do të votojë e vetme dekretin e Presidentit Ilir Meta për Teatrin bashkë me ndryshimet ligjore, ndërsa Partia Demokratike dhe

Koka e Tavo thyejnë bojkotin; Deputetët e LSI në Kuvend, por jo për teatrin
  • 2018-09-20

Koka e Tavo thyejnë bojkotin; Deputetët e LSI në Kuvend, por jo për teatrin

Lëvizja Socialiste për Integrim u kujdes të njoftonte mediat në mënyrë jo zyrtare praninë në seancë plenare të dy deputetëve të saj Lefter Koka dhe Vangjel Tavo për arsye të rinovimit të mandatit, duke shmangur çdo interpretim se mungesa e tyre ne Vlorë kishte të bënte qëndrim n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama