Rezultate te kerkimit per termin: +Lefter +Koka

Meta: total 1000 / total_found 1601 / time 0.001 / keyword[0] lefter / docs[0] 3043 / hits[0] 4481 / keyword[1] koka / docs[1] 9221 / hits[1] 13518 /
Kabinetet e ministrave, ja disa nga emrat e stafit të ngushtë
  • 2013-09-15

Kabinetet e ministrave, ja disa nga emrat e stafit të ngushtë

 Zbardhen emrat e disa prej zëvendësministrave, shefave të kabinetit dhe të zëdhënësve të ministrave të qeverisë Rama. Edhe pse ministrat i mbajnë sekret emrat e stafit politik, burimet e “Shqiptarja.com” kanë zbardhur nj&e

No Pic available
  • 2013-09-15

Kabineti i ri qeveritar betohet në Presidencë në orën 18:00

TIRANE - Ndërsa në Kuvend po vijojnë diskutimet për programin qeverisës, fjalën po e marrin kryesisht deputetët e djathtë, çka tregon se deputetët e mazhorancës do të flasin pak para Kuvendit, për të përmbyllur përpara orës 17:00 seancën maratonë që ka nisur prej paradites së t

Pritet betimi i Qeverise ne Presidence
  • 2013-09-15

Pritet betimi i Qeverise ne Presidence

Kryeministri Edi Rama dhe kabineti i tij pritet të bëjnë betimin në Presidencë. Pas betimit, Rama bashkë me kabinetin e tij do të zhvendosen në këmbë në Kryeministri, ku do të zhvillohet edhe mbledhja e Qeverisë së re. Ky

Qeveria Rama betohet përpara Presidentit Nishani
  • 2013-09-15

Qeveria Rama betohet përpara Presidentit Nishani

Pas votimit në Parlament, me  82 vota pro dhe 55 vota kundër, kabineti i ri i qeverisë Rama, është betuar pasditen e sotme, në orën 18:00, përpara Presidentit të Republikës, Bujar Nishani. Që të gjithë ministrat e rinj, kanë firmosur para presidentit aktin e betimit, ku ata premtoj

Qeveria e re betohet tek Presidenti, Rama në kryeministri: Bashkim dhe integrim!-  FOTO
  • 2013-09-15

Qeveria e re betohet tek Presidenti, Rama në kryeministri: Bashkim dhe integrim!- FOTO

TIRANE - Qeveria që u votëbesua sot pasdite në Parlament u betua para Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Kryeministri Edi Rama mbërriti në godinën e presidencës rreth ores 18:00 dhe doli prej aty ne oren 18:35 minuta. Qeveria e re u votëbesua me 82 vota pro dhe 55 kundër pas dy d

Rama Detyra e jona pushteti i qytetareve
  • 2013-09-15

Rama Detyra e jona pushteti i qytetareve

Kryeministri i ri Edi Rama, në fjalën e tij përshëndetëse në hyrje të selisë së Qeverisë premtoi se pushteti do të jetë i qytetarëve dhe se qeverisja e këtij vendi do të realizohet me njerëzit dhe për njerë

Qeveria Rama betohet përpara Presidentit, Rama: Zyra do të jenë tonat, pushteti do të jetë i juaji
  • 2013-09-15

Qeveria Rama betohet përpara Presidentit, Rama: Zyra do të jenë tonat, pushteti do të jetë i juaji

Pas votimit në Parlament, me  82 vota pro dhe 55 vota kundër, kabineti i ri i qeverisë Rama, është betuar pasditen e sotme, në orën 18:00, përpara Presidentit të Republikës, Bujar Nishani. Që të gjithë ministrat e rinj, kanë firmosur para presidentit aktin e betimit, ku ata premtojn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama