Rezultate te kerkimit per termin: +Lefter +Koka

Meta: total 1000 / total_found 1601 / time 0.001 / keyword[0] lefter / docs[0] 3043 / hits[0] 4481 / keyword[1] koka / docs[1] 9221 / hits[1] 13518 /
Qeveria e re, zbulohen bizneset e ministrave
  • 2013-08-02

Qeveria e re, zbulohen bizneset e ministrave

Kryeministri i ardhshëm Edi Rama u kërkoi dje ministrave të qeverisë së ardhshme që do të nisë punën në shtator, që të heqin dorë nga bizneset e tyre, duke mos patur “konflikt interesi” me detyrën e anëtarit t&eum

No Pic available
  • 2013-08-02

Qeveria e re, SHBA: Vlerësojmë emërimin e një numri të madh ministresh në dikastere kyçe

TIRANE - Ambasada Amerikane mirëpret përzgjedhjen e ministrave të kabinetit të ri qeveritar, duke vlerësuar kryesisht përfshirjen e një numri më të madh ministresh femra në dikasteret kyçe. Përmes një deklarate të shpërndarë për mediat, Ambasada Amerikane thekson se pret me kënaqë

No Pic available
  • 2013-08-02

Kolegji Zgjedhor pranon kërkesën e PS, shpërndan mandatet në qarqe

TIRANE –  Kolegji Zgjedhor vendosi të shqyrtojë kërkesë/padinë e Partisë Socialiste për shpërndarjen e mandateve të deputetëve, në kushtet kur KQZ-ja nuk mund të bëjë certifikimin e zgjedhjeve për shkak të mungesës së kuorumit të nevojshëm prej 5 anëtarësh.Kolegji po shq

No Pic available
  • 2013-08-02

Kolegji Zgjedhor pranon kërkesën e PS, shpërndan mandatet në 12 qarqe

TIRANE –  Kolegji Zgjedhor vendosi të shqyrtojë kërkesë/padinë e Partisë Socialiste për shpërndarjen e mandateve të deputetëve, në kushtet kur KQZ-ja nuk mund të bëjë certifikimin e zgjedhjeve për shkak të mungesës së kuorumit të nevojshëm prej 5 anëtarësh.Kolegji shqyr

No Pic available
  • 2013-08-01

Deputetet e rinj ne Kuvendin e Shqiperise

Pas tetë vitesh u rikthyen në pushtet. Në qeverinë e tyre socialistët do ta kenë për herë të parë postin e ministrit dhe të kryeministrit. Asnjë prej atyre që quhen garda e vjeter Rama nuk ka preferuar t’i ketë në trye

No Pic available
  • 2013-08-01

Kryesocialisti zyrtarizon ministrat qe do te qeverisin vendin

Postet e ministrave në Qeverinë Rama janë ndarë vetëm mes PS-së dhe LSI-së, duke perjashtuar aleatet e tjere. Pjesa më e madhe janë të rinj ndërsa vetë Kryeministri i ardhshëm pohoi se ata me më shumë eksperience, ka zgjedhur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama