Rezultate te kerkimit per termin: +Lefter +Koka

Meta: total 1000 / total_found 1601 / time 0.001 / keyword[0] lefter / docs[0] 3043 / hits[0] 4481 / keyword[1] koka / docs[1] 9221 / hits[1] 13518 /
No Pic available
  • 2017-06-06

Meta: Rama ka anashkaluar Ministrat e LSI, jo Kryeministër i koalicionit

Ish-kreu i LSI-së Ilir Meta, ka vlerësuar punën e Ministrave të kësaj force politike në rrugëtimin katërvjeçar qeverisës. I ftuar në Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku, ai tha se Ministrat e LSI kanë punuar në një ambjent aspak miqësor dhe se Rama nuk është sjellë s

Lefter Koka: Puçi PS-PD kundër LSI do mbetet në tentativë
  • 2017-06-05

Lefter Koka: Puçi PS-PD kundër LSI do mbetet në tentativë

Ministri i Mjedisit Lefter Koka ka paralajmëruar Partinë Socialiste dhe Partinë Demokratike se puçi të cilin kanë menduar që t’i bëjnë LSI do të mbetet në tentativë. Sipas Kokës është  qesharak fakti që PS mund të marrë 71 mandatet duke përfshirë edhe 10 diversant

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

No Pic available
  • 2017-05-26

Ministri Koka shpall ditën e Pelikanit kaçurrel

Ministria e Mjedisit shpall ditën e Pelikanit kaçurrel, ditë kombëtare mjedisore. Me një urdhër të firmosur nga ministri i Mjedisit, Lefter Koka, data 10 Maj e çdo viti në Shqipëri shënohet në Kalendarin Kombëtar Mjedisor si Dita e Pelikanit. Në mbështetje të pikës 4 të Nenit 102 t

No Pic available
  • 2017-05-24

Zv/kryeministrja e PD thërret në takim tre ministra të LSI

Zv/kryeministrja nga radhët e Partisë Demokratike, Ledina Mandia, ka thirrur sot në një takim tre ministra të LSI, në zyrën e saj në Kryeministri. Në këtë takim kanë marrë pjesë ministrat Klajda Gjosha, Lefter Koka, Sokol Dervishaj, ndërsa ka qenë i pranishëm edhe Sekretari i Përgj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama