Rezultate te kerkimit per termin: +Leka

Meta: total 1000 / total_found 5308 / time 0.002 / keyword[0] leka / docs[0] 5308 / hits[0] 11694 /
Rikard Ljarja: Kur Fatos Arapi na jepte ekonomi politike
  • 2019-02-01

Rikard Ljarja: Kur Fatos Arapi na jepte ekonomi politike

Në vitin 1961 ne ishim djem të rinj dhe ishim në vitin e parë të shkollës për aktor A.Moisiu. Ishim nja njëzet vetë apo më shumë, po me kalimin e kohës firuam. Në fund fare mbetëm rreth tetëmbëdhjetë. Shkolla kishte program të ngjeshur. Përveç lëndëve profesionale, bënim edhe

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

No Pic available
  • 2018-12-17

Arian Leka në antologjinë A GOOD EUROPEAN, botuar në Gjermani

LIRIA ekziston si një premtim, por mungon në jetën e përditshme. – Be Genius or Find a Job! Kjo është fjalia që dëgjon çdo ditë protagonisti në tregimin e Arian Lekës Paranoja. Ai vëren se ka ndryshuar krejtësisht, e ka humbur edhe atë që ka pasur, më së shumti lirinë –

Çmimi i Bibliofilisë Lumo Skendo shkon për Mitrush Kutelin
  • 2018-12-14

Çmimi i Bibliofilisë Lumo Skendo shkon për Mitrush Kutelin

Çmimi i Bibliografisë Lumo Skëndo për vitin 2017, i cili cdo vit ndahet nga Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë i ka shkuar këtë vit Shtëpisë botuese Kuteli me motivimin: për botim e hijshëm e nostalgjik, ilustruar grafikisht nga mjeshtri Gazmend Leka, të përmbledhjes me rrëfenja Tregi

Protesta, Lleshaj mohon procedimet; Policia thotë të kundërtën
  • 2018-12-13

Protesta, Lleshaj mohon procedimet; Policia thotë të kundërtën

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj duke folur sot në seancën parlamentare deklaroi nuk ka pasur asnjë lloj procedimi penal ndaj asnjë pedagogu apo asnjë studenti pjesëmarrës në protestat e ditëve të fundit, të zhvilluara në Tiranë apo në qarqet e tjera të vendit. Lleshaj tha se pa

No Pic available
  • 2018-12-12

Protesta e studentëve në Tiranë, procedohen 23 persona

Policia ka proceduar penalisht 23 persona, pjesëmarrës në protestat e studentëve. Mësohet se mes të proceduarve janë Robert Aliaj, Edmond Tupe si edhe aktivistë të forumeve rinore të partive politike. Policia njofton se më datë 11.12.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë G

Procedimi ndaj protestuesve, Basha: Regjim hajdut dhe shtypës
  • 2018-12-12

Procedimi ndaj protestuesve, Basha: Regjim hajdut dhe shtypës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagon lidhur me procedimin penal ndaj 25 protestuesve. Basha thotë se kapen duke vjedhur dhe pastruar 30 milionë euro, por as hajduti psiqik dhe asnjë nga vartësit e tij nuk është duke u hetuar penalisht. Ngritën zërin kundër qeverisë, të dre