Rezultate te kerkimit per termin: +Leka

Meta: total 1000 / total_found 5308 / time 0.003 / keyword[0] leka / docs[0] 5308 / hits[0] 11694 /
No Pic available
  • 2017-09-18

Kush është zëvendësuesja e Marina Vjollcës te Procesi Sportiv 

Ikja e Marina Vjollcës nga emisioni Procesi Sportiv nuk është se do të ndjehet aq shumë. Prej pak javësh në krah të Edi Manushit në emisionin Procesi Sportiv, është shfaqur një tjetër bukuroshe tejet seksi që bie në sy për format e saj bombastike. Ajo është Blerta Leka dhe

Plani i Federatës Ballkanike: Tregti pa kufij rajonalë deri në vitin 2023
  • 2017-09-17

Plani i Federatës Ballkanike: Tregti pa kufij rajonalë deri në vitin 2023

Një plan për krijimin e Federatës Ballkanike do të jetësohet deri në vitin 2020, i mbështetur me 2 miliardë euro të donatorëve. Këshilli i Koordinimit Rajonal ka vënë në zbatim masat vepruese, ku prevalon një plan i përbashkët për investimet e huaja, turizmin, transportin, energjin

No Pic available
  • 2017-09-10

Kinematografia shqiptare në zi, shuhet aktorja Hajrie Rondo

Aktorja e njohur e humorit Hajrie Rondo, nuk ka mundur ta fitojë betejën disa vjeçare me sëmundjen. Ajo ka ndërruar jetë sot në moshën 66 vjeçare duke lënë pas një karrierë të pasur me role në teatër dhe kinematografi. E njohur për rolin e vjehrrës tek filmi 14 vjeç dhëndër ajo

No Pic available
  • 2017-09-09

Shuhet aktorja Hajrie Rondo

Aktorja e njohur e humorit Hajrie Rondo, nuk ka mundur ta fitojë betejën disa vjeçare me sëmundjen. Ajo ka ndërruar jetë sot në moshën 66 vjeçare duke lënë pas një karrierë të pasur me role në teatër dhe kinematografi. E njohur për rolin e vjehrrës tek filmi 14 vjeç dhëndër ajo

No Pic available
  • 2017-09-07

Xhelal Mziu, inspekton investimet e Bashkisë

  Bashkia Kamëz prioritet të saj ka kryerjen e sa më shumë investimeve në favor të komunitetit. Këto investime po kryhen me fondet e saj, duke ndeshur në veton qeveritare prej vitit 2013. Qeveria Rama nuk ka financuar asnjë nga 150 projektet që flenë në sirtarët e ministrive. Kët

Kur Mbreti Shqiptar i dhuroi një elefant Presidentit Amerikan
  • 2017-09-05

Kur Mbreti Shqiptar i dhuroi një elefant Presidentit Amerikan

Në nëntor të vitit 1967, Mbreti i Shqiptarëve, Lartmadhëria e Tij, Leka Zogu derisa jetonte në Spanjë i dhuroi një elefant Guvernatorit të Kalifornisë dhe presidentit të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ronald Regan. Ky i fundit, përmes një letre më 27 nëntor të k

No Pic available
  • 2017-09-05

1943: Kur në Shqipëri, ofrohej paketë e plotë sigurimesh!

Nga Armand Plaka Sot, në TV shohim shpesh jo vetëm të bëhet thirrje nëpër reklama për të blerë polica të sigurimeve të detyrueshme të automjeteve, por kemi hasur shpesh edhe në ankesat apo thirrjet e drejtuesve të kompanive të sigurimeve, mbi domosdoshmërinë e shtimit të gamës së