Rezultate te kerkimit per termin: +Leka

Meta: total 1000 / total_found 5308 / time 0.002 / keyword[0] leka / docs[0] 5308 / hits[0] 11694 /
Festivali Vox Baroque
  • 2014-07-03

Festivali Vox Baroque

Vila e Zogut në Durrës ka çelur dyert për të parin festival të muzikës së vjetër “Vox Baroque” në vendin tonë. Përmes artit, interpretimit instrumental të specializuar të repertorit barok, festivali synon j

No Pic available
  • 2014-07-01

Leka: Shqipja europiane, largstudiuesve amatorë

TIRANE- Studiuesi Georges Leka zhvilloi një takim në Paris me temë “Shqipja në Historinë e Qytetërimit Europian”. Në takim ishte i pranishëm edhe ambasadori shqiptar në Paris, Dritan Tole.  Leka shpjegoi dhe prezantoi metodën e zgjedhur duke u ndalur e mbështetur në mjaft r

Çuni e Ibishi, “komandantët” e LDK-së në Kuvendin e Kosovës
  • 2014-07-01

Çuni e Ibishi, “komandantët” e LDK-së në Kuvendin e Kosovës

Anton Çuni ka marrë 24.315 vota, ndërsa Nuredin Ibishi, i njohur ndryshe edhe si “Komandant Leka” ka marrë besimin e 15.796 votuesve. Pesëmbëdhjetë vjet më parë kishin rrokur armët për t’i dalë zot vendit. Njëri n&e

No Pic available
  • 2014-06-30

Shkarkimet nga puna, 400 të larguar marrin paratë pas gjyqit

TIRANE-Vetëm javës së shkuar, Ministria e Financave ka ekzekutuar mbi 400 vendimesh gjyqësore në favor të të larguarve nga puna, me një vlerë më shumë se 400 milionë lekë (më shumë se 4 milionë dollarë). “Gazeta Shqiptare” publikon emrat e 400 punonjësve të larguar nga

No Pic available
  • 2014-06-29

Testamenti i një shkrimtarifantastiko-shkencor

Një roman për lirinë njerëzore... Kostandin leka e shkroi “Rrezatimi zhbllokues i ndërgjegjes” zhdërvjelltësi në fund të jetës së tij në trajtën hokatare të kujtesës dhe lojës së bukur letrare.Konflikti

Lazarati dhe forca e shtetit
  • 2014-06-21

Lazarati dhe forca e shtetit

Elton Leka Lazarati ishte cilësuar nga shqiptarët si fshati i hashashit, ndërkohë që europianët e cilësuan si kryeqytetin e marijuanës. Ky fshat është prodhuesi më i madh i hashashit në vend. Po përse ka ndodhur një gjë e tillë kaq hapur? Si është e mundur që është toleruar der