Rezultate te kerkimit per termin: +Leka

Meta: total 1000 / total_found 5308 / time 0.002 / keyword[0] leka / docs[0] 5308 / hits[0] 11694 /
Procedimet penale ndaj protestuesve, reagon Policia e Shtetit
  • 2018-12-12

Procedimet penale ndaj protestuesve, reagon Policia e Shtetit

Policia e Shtetit del me deklaratë lidhur me protestat e studentëve gjatë ditëve të fundit, ku më e madhja kulmoi të martën para ministrisë së Arsimit, për tu mbyllur te Kryeministria. Në përgjigje të interesit të disa mediave, Policia e Shtetit sqaron se gjatë protestave të zhvillu

Një pikë tjetër në kërkesat e studentëve: Hiqni procedimet penale
  • 2018-12-12

Një pikë tjetër në kërkesat e studentëve: Hiqni procedimet penale

Studentët e universiteteve publike vijojnë të refuzojnë ftesat e përsëritura të Kryeministrit Edi Rama për dialog, në mënyrë që të gjendet zgjidhje për tetë kërkesat e tyre. Por krahas pikave të renditura prej ditësh, të rinjtë kërkojnë që të hiqen procedimet penale për 25 p

Historia e një prostitute! (FOTO)
  • 2018-12-12

Historia e një prostitute! (FOTO)

A e keni dëgjuar ndonjëherë rrëfimin e një prostitute? Si është historia e vërtetë e jetës së saj? Regjisori Leka Bungo është përpjekur të hyjë në venat e një historie të tillë, për ta sjellë të plotë në veprën me të njëjtin titull që do të ngjitet premierë më 14 dhje

Gati ngritja e SPAK-ut dhe zgjedhja e kryeprokurorit të ri
  • 2018-11-28

Gati ngritja e SPAK-ut dhe zgjedhja e kryeprokurorit të ri

Në Shqipëri shumë shpejt pritet të nisin procedurat për ngritjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP) dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ) pasi procesi i rivlerësimit të kandidatëve për anëtarë në këto dy institucione është përmbyllur. Sot Komisioni i Pavarur i Kualif

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor
  • 2018-11-19

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka tanimë në tryezën e tij të punës listën e kandidatëve të propozuar për të qenë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Sipas përcaktimeve në ligjin 115/2016 Për organet qeverisëse të sistemit të drejtësisë, brenda datës 15 n

No Pic available
  • 2018-11-07

Katër autorë shqiptarë në Panairin e librit në Vjenë

Agron Tufa Shqipëria në fokus. Nën ketë moto letërsia shqipe shkon në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Vjenë, Buchëien 2018,i cili mbahet nga datat 8 -9 nëntor. Agron Tufa, Arian Leka, Ilir Ferra dhe Lindita Arapi janë autorët që do prezantojnë letërsinë shqipe në këtë panair

Inva Mula, drejtore artistike e Festivalit të 57-të në RTSH
  • 2018-11-01

Inva Mula, drejtore artistike e Festivalit të 57-të në RTSH

Sopranoja e njohur Inva Mula do të jetë Drejtorja Artistike e edicionit të 57-të të Festivalit të Këngës në Radio televizionin Shqiptare. Mula do të punojë në krah të drejtorit të Festivalit Martin Leka, producent muzikor Sokol Marsi, skenarist Pandi Laço dhe regjisor Bledar Laço. Ob