Rezultate te kerkimit per termin: +Leka

Meta: total 1000 / total_found 5308 / time 0.002 / keyword[0] leka / docs[0] 5308 / hits[0] 11694 /
Çfarë tha Mbreti Zog në Paris pas largimit nga Shqipëria!
  • 2018-10-28

Çfarë tha Mbreti Zog në Paris pas largimit nga Shqipëria!

Ilir Ikonomi Më ra në dorë një tjetër film i shkurtër që tregon Mbretin Zog afër Parisit në gusht 1939. I ndjekur nga gazetarët dhe fotoreporterët, ai ecën me Mbretëreshën Geraldinë dhe me të motrat në mjediset e jashtme të kështjellës Chateau de la Maye të Versajës, që e kish

Fshehu 14 kallëpe tritoli në oborr, arrestohet 22 vjeçari nga Kamza (EMRI)
  • 2018-10-24

Fshehu 14 kallëpe tritoli në oborr, arrestohet 22 vjeçari nga Kamza (EMRI)

Një 22 vjeçar nga Kamza ka përfunduar në pranga pasi policia ka gjetur në oborrin e banesës së tij plot 14 kallëpe tritol. Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.5, në sajë të informacioneve të marra në rrugë operative bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Fatjon Leka, 22

Pensionistja i paguan shtetit pensionin që nuk e ka marrë!
  • 2018-10-24

Pensionistja i paguan shtetit pensionin që nuk e ka marrë!

Fiks Fare solli rastin e një zonje nga fshati Dom i rrethit Mat, e cila po merr vetëm gjysmën e pensionit që i takon, pasi është shpallur debitore ndaj ISSH. Sipas kësaj të fundit zonja ka përfituar dy pensione në të njëjtën hark kohor. Nga ana tjetër Dude Lleshi ka marrë vetëm pensi

No Pic available
  • 2018-10-23

Turi i dëgjesave në Njësinë 5, Veliaj: Tirana, qyteti i sigurt

Vijon turi i dëgjesave për buxhetin në Njësinë 5, Veliaj: Vendimi për të ndaluar llotot dhe kazinotë meriton bekimin tonë; Transformuam Njësinë 5, Tirana qyteti më i sigurtë Tre vite më parë as mund të mendohej që jo vetëm Njësia 5, por edhe e gjithë Tirana, të kishte një Park

Më lironi, kam gruan shtatzënë, Apeli lë në burg ish-kreun e Hipotekës
  • 2018-10-16

Më lironi, kam gruan shtatzënë, Apeli lë në burg ish-kreun e Hipotekës

 Arrest me burg, është masa e sigurisë që Gjykata e Apelit në Shkodër ka dhënë për ish-drejtorin e Hipotekës, Zamir Leka.  Edhe pse avokati i tij paraqiti pretendimet për një masë më të lehtë, ajo u refuzua nga gjykata duke mos marrë parasysh as garancinë pasurore dhe as kushtet

No Pic available
  • 2018-09-29

Lutja rikthen Gazmend Lekën

“Lutja” quhet ekspozita personale e artistit Gazmend Leka, që do të hapet më 4 tetor në Galerinë Fab. Nën kurimin e Ermir Hoxhës kjo ekspozitë sjell një cikël të ri të veprave të Lekës. “Në heshtjen tonë, ne të gjithë lutemi. Lutemi për shëndetin e trupit e më

Prezantohet drejtori i ri i Hipotekës së Shkodrës
  • 2018-09-27

Prezantohet drejtori i ri i Hipotekës së Shkodrës

Gjokë Jaku është drejtori i ri i Hipotekës së Shkodrës, pas arrestimit të drejtorit të mëparshëm Zamir Leka. Jaku mbante postin e zëvendësdrejtorit të përgjithshëm të hipotekës në Shqipëri. Duke parë situatën e fundit dhe vështirësitë në Hipotekën e Shkodrës, pas rasteve