Rezultate te kerkimit per termin: +Leka

Meta: total 1000 / total_found 5308 / time 0.002 / keyword[0] leka / docs[0] 5308 / hits[0] 11694 /
Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër
  • 2018-09-25

Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër

Me urdhër të Prokurorisë, policia ka ndaluar drejtorin e Hipotekës në Shkodër, Zamir Leka. Mësohet se drejtori Leka është arrestuar teksa ndodhej në punë në zyrat e hipotekës së Shkodrës. Policia ka shkuar aty duke e prangosur drejtorin dhe duke e shoqëruar në komisariatin e polici

Gjurmë shqiptare, shqiptarët e Sanxhakut në Serbi
  • 2018-09-22

Gjurmë shqiptare, shqiptarët e Sanxhakut në Serbi

Sot në mbrëmje, në orën 20:10, Gjurmë Shqiptare nga Marin Mema zbret në Serbi. Dhuna, asimilimi, presioni dhe përse heshtet për shqiptarët e Sanxhakut? Shkreli, Shoshi, Hoti, Shala, Kelmendi, Muriqi, Lajçi, Nika, Camaj, Leka, Zogaj janë vetëm disa ndër mbiemrat e fiseve sot të sllaviz

I gjendet heroinë në makinë, në pranga 51-vjeçari
  • 2018-09-18

I gjendet heroinë në makinë, në pranga 51-vjeçari

Policia godet  në Lushnjë, një tjetër rast të shpërndarjes së drogave të forta, ku janë sekuestruar 6 doza heroinë dhe u arrestua në flagrancë poseduesi. Në pranga ka rënë shtetasi Arben Leka, 51 vjeç, banues në Berat. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë orëve të natës

Gjykatësit e Manoli Begës i rrëzoi Vetting-u
  • 2018-08-20

Gjykatësit e Manoli Begës i rrëzoi Vetting-u

Biznesmeni Edmond Bego ose Manoli Bega, i cili është dënuar në Itali si pjesë e organizatës kriminale të Aldo Bares në trafikun e narkotikëve, e ka ulur dënimin italian nga 21 vite burg me 4 vjet e 4 muaj në Shqipëri, nëpërmjet Kolegjit Penal të Gjykatës së Lartë, 5 anëtarët e t

No Pic available
  • 2018-08-10

Debati mbi ndarjen, Princ Leka II: Shqipëri-Kosovë të bashkohen në monarki

Në kulmin e debatit për ndarjen e Kosovës apo një rikorigjimi kufijsh me Serbinë, që ka vendosur përballë dy liderë historikë si Hashim Thaçi e Sali Berisha, por edhe aktorë të tjerë të klasës politike në dy vendet, një mendim për çështjen e ka dhënë edhe Princ Leka II. Zgjidh

Leka Bungo: Pse firmosa për Teatrin
  • 2018-07-28

Leka Bungo: Pse firmosa për Teatrin

Pasi presidenti Meta ka kthyer në Kuvend ligjin aq shumë të diskutuar për teatrin një tjetër nga firmëtarët, Leka Bungo ka theksuar qëndrimin e grupit të artistëve që ju drejtuan atij për ndërtimin e një Teatri të Ri Kombëtar. Unë personalisht, Bert Ndrenika dhe shokë të tjerë

No Pic available
  • 2018-07-27

Zjarri në Greqi, vdes një tjetër shqiptar

Një tjetër shtetas shqiptar ka vdekur si pasojë e zjarrit në Greqi. Mësohet se ka ndërruar jetë në spitalin grek Viktor Seko nga Narta. Ky është shtetasi i dytë shqiptar që humbi jetën si pasojë e zjarrit. Viktima tjetër shqiptare është Nica Leka, me origjinë nga Leshnica e Sarand