Rezultate te kerkimit per termin: +Leka

Meta: total 1000 / total_found 5308 / time 0.002 / keyword[0] leka / docs[0] 5308 / hits[0] 11694 /
No Pic available
  • 2018-07-26

54 artistë i kërkojnë Metës të dekretojë ligjin për teatrin

Një grup artistësh, kryesuar nga të mëdhenjtë e skenës shqiptare, Robert Ndrenika, Luftar Paja, Alfred Trebicka, Leka Bungo, Albert Minga, Arben Derhemi, por edhe djali i të madhit Kadri Roshi, Kliti Roshi, regjisori Spiro Duni, aktorët Artan Imami, Sotiraq Bratko, Zamira Kita e shumë të

No Pic available
  • 2018-07-25

Tragjedia në Greqi, konfirmohet viktima e parë shqiptare

Mes personave të cilët kanë humbur jetën nga zjarret në Athinë është edhe një grua me origjinë shqiptare. Nica Leka, me origjinë nga Leshnica e Sarandës, mësohet se ka vdekur në banesën e saj, në vendin e quajtur Mati. Nica është gjetur e shkrumbuar në banesën e saj. Bashkëshor

No Pic available
  • 2018-07-08

Elia Zaharia: Teatri i Keqkuptimeve

Ata që më njohin e njohin gjithashtu shumë mirë ndjeshmërinë time absolute ndaj ndërtesave historike, qofshin këto institucione apo shtëpi e vila private. Në kohën e debatit të ashpër për prishjen e Piramidës, unë ndjeja keqardhje për të gjitha herët që si fëmijë rrëshqisja n

Kapet i dëuari për vrasje në Rinas, ja si e zbuloi policia
  • 2018-07-05

Kapet i dëuari për vrasje në Rinas, ja si e zbuloi policia

Teknika e Policisë Kufitare Rinas, ka arritur të zbuojën identitetin e vërtetë të një shtetasi në kërkim në Itali, i cili tentoi të kalojë kufirin me leje kalimi me të dhëna të fallsifikuara. Shtetasi i ndaluar rezultonte i shpallur në kërkim për Vrasje me dashje e kryer në bashk

Prokurorja Anila Leka përballet sot me Vettingun
  • 2018-06-04

Prokurorja Anila Leka përballet sot me Vettingun

Anila Leka, prokurore e Prokurorisë së Përgjithshme dhe kandidate për Këshillin e Lartë të Prokurorisë do të përballet me procesin e vetingut në një seancë publike sot, më 4 qershor, ndërkohë që Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të përfaqësohet nga Firdes Shuli, Roland Ilia d

Prokurorja Anila Leka drejt konfirmimit, vendimi të mërkurën
  • 2018-06-04

Prokurorja Anila Leka drejt konfirmimit, vendimi të mërkurën

Prokurorja e Prokurorisë së Përgjithshme, Anila Leka, duket se do të konfirmohet në detyrë, edhe pse vendimi final do të jepet pas dy ditësh. Pas seancës dëgjimore përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, prokurorja ka rezultuar e pastër. Kryesuesja e trupës gjykuese deklaroi

Rruga e Kombit, qeveria e Kosovës sështë dakord për taksën
  • 2018-06-04

Rruga e Kombit, qeveria e Kosovës sështë dakord për taksën

Në fund të kësaj jave, Qeveria e Shqipërisë pritet të paraqesë formën e re të pagesës së taksës së kalimit në Rrugën e Kombit, e cila do të paraqesë lehtësi veçanërisht për banorët e zonës dhe për përdoruesit e shpeshtë të rrugës. Por, tarifa e lartë e saj vazhdon të