Rezultate te kerkimit per termin: +Leka

Meta: total 1000 / total_found 5308 / time 0.002 / keyword[0] leka / docs[0] 5308 / hits[0] 11694 /
Bashkia e Tiranës nis prezantimin dhe konsultimin e projektbuxhetit 2018
  • 2017-11-10

Bashkia e Tiranës nis prezantimin dhe konsultimin e projektbuxhetit 2018

Bashkia e Tiranës nisi prezantimin dhe konsultimin e projektbuxhetit 2018 me banorët e Njësisë 7, duke vijuar traditën e mirë të krijuar dy vitet e fundit, ku janë qytetarët ata që vendosin prioritetet e investimeve në lagjen e tyre. Prezantimi i projektbuxhetit do të vijojë në të gji

E vërteta e Himarës
  • 2017-11-09

E vërteta e Himarës

Himara u bë për muaj të tërë qendra e retorikës së fortë mes Shqipërisë dhe Greqisë. Projekti urbanistik për rregullimin e qytetit të vogël bregdetar u cilësua nga Greqia si një shkelje e të drejtës pronësore. Miratimi i projektit pengohej me forcë në Këshillin Bashkiak të Hi

Njihuni me 40 gratë më të pasura shqiptare
  • 2017-11-04

Njihuni me 40 gratë më të pasura shqiptare

Nga Ornela Liperi Janë të heshtura, punojnë fort, nuk korruptohen lehtë dhe si rrjedhojë, qëndrojnë larg bizneseve tradicionale me fitime të larta, të lidhura me pushtetin me fitime, çka bën që të kënaqen me pak. Pavarësisht vështirësive të të bërit biznes në një treg me inform

Tropojë, PD-LSI bashkohen për shtatoren e Azem Hajdarit
  • 2017-10-28

Tropojë, PD-LSI bashkohen për shtatoren e Azem Hajdarit

Ka nisur në Bashkinë e Tropojës, ceremonia e përurimit të shtatores së Heroit të Demokracisë, Azem Hajdarit. Në përurimin e shtatores marrin pjesë personalitete të rëndësishme të vendit dhe trojeve shqiptare. I pranishëm në ceremoni edhe ish-kryeministri Sali Berisha si dhe kryetar

No Pic available
  • 2017-10-28

Arrestohen 2 zyrtarë të bashkisë Prrenjas

Janë arrestuar 2 zyrtarë të Bashkisë Përrenjas nga policia, pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Të ndaluarit janë Oltion Leka,  28 vjeç banues në fshatin Stravaj, me detyrë Inspektor Pyjor dhe Leonard Loshi, 40 vjeç banues në Qukës, me detyrë Përgjegjës i Shërbimit Pyjor. T

Përrenjas, pranga inspektorit të Pyjores dhe shefit të tij për shpërdorim detyre
  • 2017-10-28

Përrenjas, pranga inspektorit të Pyjores dhe shefit të tij për shpërdorim detyre

Në Përrenjas, policia bllokoi një kamion të ngarkuar me 20 metër kub lëndë drusore të prerë pa leje, si dhe pa faturë shoqërimi. Siç njofton policia, drejtuesi i mjetit punonte për një kompani të liçencuar nga bashkia për prerje dhe transport lënde drusore. Ndërkohë, nga verifiki

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë
  • 2017-10-07

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë

UVIL ZAJMI Historia e pallateve “Shallvare” është e lidhur me atë të banorëve që kanë jetuar aty. Pikërisht, në atë kompleks gjigant të viteve ’50, u vendos një pjesë e madhe e popullsisë së Tiranës, dhe nga ajo periudhë në dhjetëvjeçarët që pasuan kanë banua