Rezultate te kerkimit per termin: +Liban

Total: 1396
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.851Z

Papa vazhdon vizitën në Liban

Papa Benedicti XVI vazhdoi vizitën në Liban, duke takuar presidentin Mishel Suleiman dhe kryeministrin Naxhib Mikati.Kjo është vizita e parë e një pape në Liban gjatë 15 viteve të fundit.Paraardhësi i tij, Papa Gjon Pali II, kishte vizituar Libanin në vitin 1997.Benedicti pritet të shfry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.616Z

Liban, opozita pranon humbjen

14/06/2005  Një nga figurat kryesore të opozitës në Liban, Walid Jumblatt, ka pranuar se opozita anti-siriane ka pësuar humbje të madhe në fazën e tretë dhe kyçe të zgjedhjeve parlamentare në Liban. Zgjedhjet janë të parat që zhvillohen në vend pa praninë e trupave siriane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.920Z

Ahmadinexhati drejt kufirit Liban-Izrael

Ai eshte ne diten e dyte te vizites se tij ne Liban e quajtur si provokuese nga Izraeli Shtetet e Bashkuara dhe disa libaneze.Gjate se merkures Ahmadinexhati u pershendet nga turma te medha njerezish ne takime te organizuara nga Hezbollahu.Ai i beri thirrje libanezeve per rezistence ndaj tiraneve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.753Z

Dhjetë të vrarë në Liban

Të paktën dhjetë persona kanë humbur jetën gjatë dy ditëve të fundit në Liban. Përleshjet në qytetin e Tripolit lidhen me luftimet në Sirinë fqinje dhe përfshijnë pakicën alavite dhe shumicën sunite. Raportet gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.161Z

Arabia Saudite fajëson Iranin për dhunën në Liban

Arabia Saudite fajësoi Iranin për atë që ajo e cilëson përpjekje për grusht shteti në Liban dhe u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të rajonit të mos ndërhyjnë në politikën e Bejrutit. Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, u tha sot gazetarëve se mbështetja e Iranit për dhun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.706Z

SHBA-Liban, Hillary Clinton ne Beirut

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka mberritur ne Beirut, ne udhetimin e pare ne Liban qe kur mori detyren e shefes se diplomacise amerikane. Gjate vizites se saj Clinton do te takohet me presidentin Michel Suleiman dhe do te zhvilloje homazhe tek vari i ish-kryeministrit Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.229Z

Liban Hezbollah pas atentatit

Megjithëse asnjë grup nuk ka marrë përsipër sulmin me autobombë në qendër të Bejrutit, Saad Hariri akuzoi grupin Hezbollah. Ish-ministri libanez dhe një prej figurave të njohura të opozitës, Mohamad Catah mbeti i vrarë p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama