Rezultate te kerkimit per termin: +Liban

Total: 1396
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.529Z

Topalli në Liban, kërkon njohjen e Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli po zhvillon një vizitë zyrtare në Liban me ftesë të Kryetarit të Parlamentit, Nabih Berri. Kjo vizitë shënon vizitën e parë të këtij niveli të lartë politik nga Shqipëria në Liban në këto 20 vjet. Qëllim i vizitës së kryeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.493Z

Liban, granata kundër aleatëve të Hezbollah

Dy granata janë hedhur kundrejt “Frymës Demokratike Liberale” në Liban, e njohur edhe si aleate e Hezbollah. Lajmi njoftohet nga autoritetet vendase të cilat deklarojnë se nga sulmi ka patur vetëm dëme materiale. “Fryma Demokratike Liberale&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.495Z

Liban granata kunder aleateve te Hezbollah

Dy granata janë hedhur kundrejt “Frymës Demokratike Liberale” në Liban, e njohur edhe si aleate e Hezbollah. Lajmi njoftohet nga autoritetet vendase të cilat deklarojnë se nga sulmi ka patur vetëm dëme materiale. “Fryma Demokratike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.808Z

Papa Benedikti XVI vazhdon vizitën në Liban

Papa Benedikti XVI vazhdon sot vizitën në Liban, duke takuar presidentin Mishel Sulejman dhe kryeministrin Naxhib Mikati. Kjo është vizita e parë e një pape në Liban gjatë 15 vjetëve të fundit. Paraardhësi i tij, Gjon Pauli II, ka vizituar Liba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.551Z

Liban,fiton maxhoranca properendimore

Ne Liban ku u zhvilluan zgjedhjet parlamentare te vleresuara si shume te rendesishme, eshte shenuar nje pjesemarrje e madhe.Gara ishte shume e forte mes koalicionit qeveritar, qe mbeshtetet nga Arabia Saudite dhe Shtetet e Bashkuara dhe Aleances se opozites qe drejtohet nga grupi militant Hezbollah,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.477Z

Liban arrestohet Oman Bakri

Radikali islamik Omar Bakri nenshtetas britanik me origjine siriane qe jeton ne Liban prej 5 vitesh eshte arrestuar sot ne Tripoli ne veri te Libanit. Para dy ditesh ai ishte denuar ne mungese me burgim te perjetshem nga nje gjykate ushtarake libaneze.Bakri akuzohet per akte terroriste dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.052Z

Turqia Shmangni udhetimet ne Liban

Turqia ka paralajmëruar qytetarët e saj të shmangin udhëtimet për në Liban, pas valës së rrëmbimeve në këtë vend. Paralajmërimi vjen pasi persona të armatosur libanezë kanë marrë rreth 20 pengje, përfs

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama