Rezultate te kerkimit per termin: +Libi +Obama

Total: 677
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.412Z

Obama: Zgjedhjet në Libi, "moment historik"

Presidenti amerikan, Barack Obama, ka përgëzuar Libinë për zgjedhjet e saj të para të lira në dekada, duke e quajtur këtë një “moment tjetër historik” në tranzicionin e vendit drejt demokracisë.Pjesëmarrja në zgjedhjet për parlamentin 200 anëtarësh ishte 60 për qind.Asht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.261Z

Libi Obama paralajmeron kryengritesit

Presidenti Barak Obama paralajmëroi kryengritësit libianë se lufta e tyre ende nuk ka mbaruar dhe theksoi se Gheddafi e ka akoma mundësinë që të pengojë një tjetër gjakderdhje, duke dorëzuar qartazi pushtetin dhe duke u bërë thirrje fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.115Z

Libi arme rebeleve Obama mbeshtetet Francen

Presidenti amerikan Obama ka mbështetur idenë e hedhur nga Franca gjatë takimit të Londrës për të armatosur rebelët në Libi. Shefi i Shtëpisë së Bardhë në një deklaratë për televizionin NBC tha një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.865Z

Obama denon dhunen ne Libi shte e papranueshme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama e ka kritikuar dhunën e forcave libiane kundër civilëve, duke e quajtur gjakderdhjen "fyese" dhe të papranueshme. Në komentet e para publike të tij që nga fillimi i trazirave në Libi, Obama gjithash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.753Z

Administrata Obama Angazhimi ushtarak ne Libi i ligjshem

Administrata Obama vazhdon t’i dalë në mbrojtje ligjshmërisë së angazhimit ushtarak amerikan në Libi, ndërkohë që afati prej 90 ditësh për të marrë miratimin e Kongresit për operacionet, skadoi te dielen.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.408Z

Libi Obama Misioni i NATO-s do te vazhdoje

Misioni i NATO-s do të shtyhet edhe për tre muaj të tjerë, por çdo 30 ditë do të bëhet një verifikim në bazë të zhvillimeve në terren. Ky është vendimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.172Z

Kaosi në Libi, Obama akuzon Britaninë e Madhe dhe Francën

Barak Obama kritikon David Kameron dhe Nikolas Sarkozi për operacionin në Libi kundër Ghedafit në vitin 2011, duke përfshirë për këtë gjë, Britaninë e Madhe dhe Francën mes aleatëve përfitues të SHBA-ve. Shefi i Shtëpisë së Bardhë, thotë që vendi afrikanoverior është në kaos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama