Rezultate te kerkimit per termin: +Libi +Obama

Total: 677
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.043Z

Obama Synimi yne nje Libi per popullin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ritheksuan qendrimin e tyre për një aksion deri në largimin e kolonel Gedafit nga pushteti në Libi. Në një deklaratë për mediat, presidenti amerikan, Barak Obama u shpreh i vendosur për t’i, rik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.042Z

Obama: Synimi ynë një Libi për popullin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ritheksuan qendrimin e tyre për një aksion deri në largimin e kolonel Gedafit nga pushteti në Libi. Në një deklaratë për mediat, presidenti amerikan, Barak Obama u shpreh i vendosur për t`i rikthyer sipas tij, Li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.175Z

Mbyllja e misionit në Libi, Rasmusen te Obama

Sekretari gjeneral i NATO-s, Anders Fog Rasmusen, do të takohet gjatë ditës në Uashington me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, një javë pas përmbylljes së misionit të aleancës në Libi. Rasmusen do ta takojë gjithashtu sekretarin amerikan të mbrojtjes, Leon Paneta,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.048Z

Obama Nderhyrja ne Libi e domosdoshme

Presidenti i SHBA-ve, Barak Obama deklaron para amerikanëve se ndërhyrja në Libi ishte domosdoshmëri ndonëse pjesëmarrja e SHBA-ve e kufizuar. Ndërkohë nga zona e operacionit në brigjet e Libisë është tërhequr tashmë një nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.026Z

Obama pranon gabimin ne Libi

brbrKur i mbeten vetem disa muaj deri ne perfundim te mandatit te dyte ne krye te vendit presidenti amerikan Barak Obama ka pranuar se gabimi me i madh i presidences se tij ishte mungesa e nje plani per Libine pas rrezimit te regjimit te liderit Gadafi ne vitin 2011br Gabimi ishte deshtimi i planifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.412Z

Obama: Zgjedhjet në Libi, "moment historik"

Presidenti amerikan, Barack Obama, ka përgëzuar Libinë për zgjedhjet e saj të para të lira në dekada, duke e quajtur këtë një “moment tjetër historik” në tranzicionin e vendit drejt demokracisë.Pjesëmarrja në zgjedhjet për parlamentin 200 anëtarësh ishte 60 për qind.Asht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.261Z

Libi Obama paralajmeron kryengritesit

Presidenti Barak Obama paralajmëroi kryengritësit libianë se lufta e tyre ende nuk ka mbaruar dhe theksoi se Gheddafi e ka akoma mundësinë që të pengojë një tjetër gjakderdhje, duke dorëzuar qartazi pushtetin dhe duke u bërë thirrje fo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama