Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
No Pic available
  • 2019-01-12

Misteri i djalit të zhdukur të Gaddafit, që tani e kërkon Putini

I njohur për luftime dhe trafikim, ai u kap në Liban tre vjet më parë pas vdekjes së babait të tij dhe askush nuk dëgjoi më për të. Por tani diplomacia ruse po punon për lirimin e tij. Veçanërisht atë e kujtojmë prej kapriçove të klanit Gadhafi në ditët e tij të arta. Gra të buk

Salvini hap luftë: Fundi i Gjermani-Francë! Itali-Poloni do ndërtojnë BE e re
  • 2019-01-11

Salvini hap luftë: Fundi i Gjermani-Francë! Itali-Poloni do ndërtojnë BE e re

Me pretendimin se Italia është motor i Rilindjes europiane, zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka sulmuar ashpër aleatët e tij nga Bashkimi Europian, duke kundërshtuar kushtet e tyre pë rpranimin e emigrantëve. Vendos unë, është shprehur Salvini, duke theksuar më tej se do

No Pic available
  • 2019-01-10

Kim Jong-un merr mbështetjen e Kinës për samitin me Trump

Pas një vizite të papritur në Kinë, lideri Koresë së Veriut, Kim Jong-un është larguar me përkrahje nga ky shtet për mbajtjen e një samiti të dytë me presidentin amerikan, Donald Trump. Presidenti kinez, Xi Jinping ka thënë se shpreson që të dy liderët të takohen me njëri-tjetri

Astiri, Basha: Banorët hodhën qeverinë në Lanë, së shpejti edhe Ramën
  • 2019-01-10

Astiri, Basha: Banorët hodhën qeverinë në Lanë, së shpejti edhe Ramën

Moti i keq nuk i ka ndalur banorët e Astirit që të dalin sërish sot në protestë kundër projektit të Unazës së Madhe të kryeqytetit dhe në krah të tyre ka dalë kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Lideri i opozitës shpërtheu në akuza kundër kryeministrit Edi Rama dhe tha se q

No Pic available
  • 2019-01-05

Statistikat, Allegri trajneri më i mirë në Europë

Masimiliano Allegri pushton Europën. Pikërisht kështu, pasi asnjë trajner nuk ka bërë më mirë se italiani në ndonjë prej kampionateve simotra europiane përgjatë tre viteve të fundit. Falë interpretimit të moduleve dhe skemave që ndryshojnë nga viti në vit, rezymeja e Allegrit flet

DO JETË 2019-TA VITI I MARRËVESHJES KOSOVË-SERBI?
  • 2019-01-02

DO JETË 2019-TA VITI I MARRËVESHJES KOSOVË-SERBI?

Viti 2019 do të jetë vit i hapjes së kufirit Kosovë-Shqipëri, por edhe vit i arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Me këtë fjali të publikuar në rrjetin e tij social, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u drejtohet qytetarëve të Kosovës në fillim të vitit 2019,

No Pic available
  • 2018-12-30

Rreziku i Brexit, 100 mln paund nga Britania për rregullimin e porteve

Qeveria britanike do të shpenzojë më shumë se 100 milionë funta për të lehtësuar transportin ujor nëpër kanal, nëse Mbretëria e Bashkuar dështon të sigurojë një marrëveshje tregtare para daljes nga Bashkimi Evropian, raporton Reuters. Vetëm tre muaj para se Mbretëria e Bashkuar t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama