Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
Turistet e masakruara në Marok, arrestohet edhe një zviceran
  • 2018-12-30

Turistet e masakruara në Marok, arrestohet edhe një zviceran

Një burrë zviceran që jeton në Marok në Marrakech u arrestua për lidhje me të dyshuarit e arrestuar në ditët e fundit për vrasjen e dy turistëve skandinave. I ndaluari, i cili njihet për ideologjinë ekstremiste të tij, që mban edhe shtetësinë spanjolle, “dyshohet të ketë rek

Putin: Testuam me sukses raketën e re hipersonike
  • 2018-12-27

Putin: Testuam me sukses raketën e re hipersonike

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka njoftuar se është kryer me sukses testi i raketës së re hipersonike, e cilësuar nga ai një armë e re strategjike në arsenalin e Rusisë, duke folur për një ngjarje të rëndësishme për forcat e armatosura ruse. Në marsin e shkuar, lideri i Kremlinit, k

No Pic available
  • 2018-12-25

Basha tregon ku kaloi Krishtlindjen: Me besim për të nesërmen! (Foto)

Krishtlindjen, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka kaluar pranë dy familjeve në Lezhë. Lideri i opozitës për këtë ditë të veçantë është ndalur në banesën e familjes Ndoka në Hajmel dhe familjes Lorja në Stajkë. Këtë ditë të Lindjes së Krishtit e kalova pranë familje

Vullkanin e pason super cunami, 168 të vdekur në Indonezi (VIDEO)
  • 2018-12-23

Vullkanin e pason super cunami, 168 të vdekur në Indonezi (VIDEO)

Një cunami i fuqishëm, që pasoi shpërthimin e një vullkani në Indonezi, ka lënë të vdekur të paktën 168 persona pasi u përplas mbi plazhet më të populluara të ngushticës Sunda, gjatë mesnatës së të shtunës. Super cunami ka lënë pas një valë të gjerë shkatërrimi dhe panik

Pas sulmeve ndaj Shqipërisë, Mitsotakis do vizitojë minoritetin grek
  • 2018-12-20

Pas sulmeve ndaj Shqipërisë, Mitsotakis do vizitojë minoritetin grek

Pas një debati të ashpër për çështjen e minoritetit grek në Parlament, përballë kryeministrit Aleksis Tsipras gjatë diskutimit të buxhetit të parë të Greqisë pas daljes nga kriza ekonomike, lideri i opozitës helene,  Qirjakos Mitsotakis ka vendosur të zhvillojë një vizitë në Sh

No Pic available
  • 2018-12-19

PARIS, BUDAPEST, TIRANË: PO PROTESTON GJYSMA E EUROPËS?

Në Hungari njerëzit dalin në rrugë kundër një ligji, në Shqipëri kundër tarifave të larta studentore, në Serbi kundër dhunës së shtetit. Në Gjermani ka pasur protesta të para të jelekëve të verdhë. Quo Vadis Europë? Nëse sheh vetëm fotot, mund të mendosh, se deti i dritave

10 shtetet që janë shtëpia e super të pasurve të botës
  • 2018-12-17

10 shtetet që janë shtëpia e super të pasurve të botës

Pasuria globale është rritur me 14 trilion dollarë, duke prekur një shifër të madhe prej 217 trilion dollarësh gjatë 12 muajve deri në fund të tetorit, sipas raportit më të fundit të pasurisë botërore, zbuluar nga Instituti i Kërkimeve Credit Suisse. Norma e rritjes prej gati 4.6 pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama