Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
Festa e Milanit, Salvini takon tifozin e dënuar për trafik droge
  • 2018-12-17

Festa e Milanit, Salvini takon tifozin e dënuar për trafik droge

Një ministër i Brendshëm që ndjek festën për 50-vjetorin e Curva Sud të ekipit të tij të zemrës është mjaft i pazakontë. Por një foto ku shfaqet teksa përshëndet miqësisht Luca Lucci, një nga udhëheqësit e skuadrës milaneze, i arrestuar vetëm disa muaj më parë në një hetim

Betejë memesh, Rama  Studentëve: Po bëheni si Luli! Kush ju kërkoi pazare?
  • 2018-12-16

Betejë memesh, Rama Studentëve: Po bëheni si Luli! Kush ju kërkoi pazare?

Ata ndodhen në shesh prej 12 ditësh dhe poshtë zyrës së Edi Ramës me ironi kanë bërë thirrje që kryeministri të thirret zoti MEME për shkak të rrjedhës që ka marrë protesta, ku studentët dhe shefi i qeverisë janë përplasur me pankartat që ndezën rrjetin. Edi Ramës mos i thirrn

Shuplaka e studentëve, Duma  Ramës: I pafytyrë, fillo numëro ditët e tua
  • 2018-12-13

Shuplaka e studentëve, Duma Ramës: I pafytyrë, fillo numëro ditët e tua

Kryeministri Edi Rama sot në Kuvend pranoi se protesta e studentëve ishte një shuplakë për qeverinë, por theksoi se edhe ndaj opozitës ishte një grusht i fortë. Lidhur me këtë deklaratë të kryeministrit ka reaguar deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma. Duma shkruan se Ramës stud

Dita e Rinisë, Berisha: Dhjetori i dytë, shqiptarë bashkohuni me studentët
  • 2018-12-08

Dita e Rinisë, Berisha: Dhjetori i dytë, shqiptarë bashkohuni me studentët

Ditën e Rinisë dhe revoltën e Lëvizjes Studentore të udhëhequr nga Azem Hajdari, që rrëzoi sistemin komunist në vitin 1990, Partia Demokratike e ka përkujtuar me një ceremoni në Qytetin Studenti. Para të pranishmëve ka folur lideri histori i PD-së, Sali Berisha, i cili ka kujtuar me n

Macron në hall, opozita franceze bashkohet për mocion mosbesimi
  • 2018-12-07

Macron në hall, opozita franceze bashkohet për mocion mosbesimi

Partia Socialiste dhe Partia Komuniste në Francë, por edhe parti tjera të majta janë shprehur shumë të pakënaqura me reagimin e qeverisë rreth kaosit që është krijuar në vend pas protestave të Jelekëve të Verdhë për çmimin e karburantit dhe taksa të tjera, ndaj kanë deklaruar se

Basha me banorët e Astirit: Protesta e studentëve i prishi rehatin hajdutëve
  • 2018-12-06

Basha me banorët e Astirit: Protesta e studentëve i prishi rehatin hajdutëve

Protesta e banorëve të Astirit që kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre, që preken nga projekti për ndërtimin e Unazës së Madhe të Tiranës, ka hyrë sot në ditën e 33-të dhe krah tyre është gjendur kryedemokrati Lulzim Basha. Kreu i PD dha një deklaratë për mediat, duke akuz

Marrëdhënia e Fatmir Xhafajt me Nanon dhe Ruçin
  • 2018-12-05

Marrëdhënia e Fatmir Xhafajt me Nanon dhe Ruçin

Pas rrëmujave të 97-ës, kur socialistët rikthehen në pushtet, Fatmir Xhafaj bën ngjitjen e parë të madhe në karrierë. Fatos Nano e thërret Xhafajn dhe e emëron Sekretar të Përgjithshëm të Këshillit të Ministrave, post që ai e mbajti deri në vitin 1999. Gjatë kësaj kohe, Xhafaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama