Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
No Pic available
  • 2018-12-03

Trupi i ish-presidentit Bush dërgohet në Uashington për nderime shtetërore

Trupi i ish-presidentit amerikan, George H. W Bush do të transportohet sot nga Hjuston në Uashington, aty ku do të organizohet funerali shtetëror. Për ish-presidentin amerikan do të ketë organizime 4 ditë për të nderuar figurën e tij. Më pas ai të varroset në Hjuston, afër gruas dhe

Situata politike, Berisha: Rama nuk bashkëpunon me opozitën
  • 2018-12-02

Situata politike, Berisha: Rama nuk bashkëpunon me opozitën

Në një intervistë të gjatë ku ka kujtuar momentet politike gjatë takimit me ish-presidentin e ndjerë amerikan Xhorxh Bush, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur edhe përsituatën në vend, si dhe marrëdhëniet e kushtëzuara të opozitës me mazhorancën. Berisaha e krahason qeverisjen e s

Vrasja e gazetarit, Macron bisedon me princin saudit: Hetim me ekspertë ndërkombëtarë
  • 2018-12-01

Vrasja e gazetarit, Macron bisedon me princin saudit: Hetim me ekspertë ndërkombëtarë

Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka thënë princit saudit, Mohammed bin Salman të premten se Europa do të insistojë që ekspertët ndërkombëtarë të jenë pjesë e hetimit për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi në konsullatën saudite në Stamboll. Në një takim në samitin

Dhurata speciale e Icardi-t për shokët e skuadrës (Foto)
  • 2018-11-28

Dhurata speciale e Icardi-t për shokët e skuadrës (Foto)

Mauro Icardi është kapiteni dhe lideri i Interit, gjë që e ka konfirmuar edhe gjatë ditës së sotme, ku skuadra është e grumbulluar në Londër, pasi në orën 21:00 do të përballet me Tottenhamin për sfidën e parafundit të fazës në grupe të Champions Leagues. Sulmuesi argjentinas i

No Pic available
  • 2018-11-26

Shembja e vilave të mafias, Salvini merr vetë drejtimin e fadromës (VIDEO)

Angazhimi i shtetit italian për goditjen e mafias është serioz dhe shembja e 8 vilave të veshura me ar të klanit Casamonica në Romë e provon këtë. Por më e fortë duket se është dëshira e ministrit të Brendshëm, Matteo Salvini për të goditur paligjshmërinë, pasi teksa po shikonte

No Pic available
  • 2018-11-24

Salvini: Malta po i dërgon emigrantët drejt brigjeve italiane

Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini deklaroi se Malta po dështon sërish në shpëtimin e emigrantëve në det dhe po i dërgon në brigjet italiane. Një anije malteze ka braktisur një varkë të madhe me rreth 200 emigrantë në mes të Mesdheut duke e lënë ti drejtohej Italisë Malt

Katastrofë! Skocia shkërmoq kuqezinjtë, yjet e Panuccit pësojnë 4 gola
  • 2018-11-18

Katastrofë! Skocia shkërmoq kuqezinjtë, yjet e Panuccit pësojnë 4 gola

Ndër vite Kombëtarja shqiptare është përballur me kundërshtarë të ndryshëm, nga ato më të dobëtat, deri të ato elitaret, që i kanë dhënë tonin futbollit botëror, por vështirë të gjesh në histori, një makth si ky që kuqezinjtë përjetuan mbrëmjen e sotme në Loro Boriçi, ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama