Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
Përfundon pjesa e parë, kuqezinjtë shohin tmerr me sy
  • 2018-11-17

Përfundon pjesa e parë, kuqezinjtë shohin tmerr me sy

Duhej të ishte lideri që do të udhëhiqte Kombëtaren kuqezi drejt suksesit, por Mërgim Mavraj katranosi gjithçka pasi la skuadrën me 10 futbollistë pas vetëm 23 minutash lojë. Që nuk do të ishte mbrëmja e kapitenit u pa që në minutën e dytë, kur Mavraj gaboi pozicionim dhe më pas r

ORBAN MË NË FUND HAP DERËN PËR NJË REFUGJAT
  • 2018-11-16

ORBAN MË NË FUND HAP DERËN PËR NJË REFUGJAT

Lajmi i mirë në fillim: Pas vitesh të gjata oponence për ardhjen e migrantëve dhe refuzimit për pranimin e refugjatëve, Viktor Orban më në fund u dorëzua. Ai jo vetëm që lejoi një “refugjat” të hyjë në Hungari, por me gjasë paska qenë personalisht i përfshirë në orga

Mesazh për SHBA-në, Kim Jong Un teston armën e re high-tech
  • 2018-11-16

Mesazh për SHBA-në, Kim Jong Un teston armën e re high-tech

Koreja e Veriut ka testuar një  armë të zhvilluar rishtazi dhe është ultramoderne. Kjo ngjarje është ndjekur nga afër nga lideri i shtetit Kim Jong Un. Shumë pak dihet rreth armës dhe është edhe e re, por testimi i saj është shenja e fundit që Peniani po vazhdon militarizimin e saj d

Kaçifas, kryeopozitari grek për mediat serbe: Ishte vrasje!
  • 2018-11-12

Kaçifas, kryeopozitari grek për mediat serbe: Ishte vrasje!

Pavarësisht se kanë kaluar disa ditë nga ceremonia e varrimit të minoritarit grek Konstandinos Kaçifas, që u vra në shkëmbim zjarri me forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë mbi policinë lokale, në Greqi ai vijon të mbetet një temë e nxehtë. Për Kaçifas ka folur të hënën edhe

Liderët botërorë në Paris, Macron: Të bashkohemi për të luftuar për paqen
  • 2018-11-11

Liderët botërorë në Paris, Macron: Të bashkohemi për të luftuar për paqen

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka mirëpritur rreth 70 liderë botërorë sot në Paris, të cilët morën pjesë ceremoninë për të shënuar 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Armëpushimi hyri në fuqi më 11 nëntor, 1918, duke i dhënë fund kështu luftës ka

Planprishësi Macron ndalon takimin Trump-Putin në Paris
  • 2018-11-07

Planprishësi Macron ndalon takimin Trump-Putin në Paris

Vladimir Putin dhe Donald Trump nuk do të mbajnë një takim të veçantë mes tyre kur ata të dy të vizitojnë Parisin për ceremoninë përkujtimore të Luftës së Parë Botërore, sepse mikpritësi i tyre Emmanuel Macron u kërkoi atyre të mos e tërheqin vëmendjen nga ngjarja kryesore. Kjo

Khamenei: Bota po kundërshton të gjitha vendimet e Trumpit
  • 2018-11-04

Khamenei: Bota po kundërshton të gjitha vendimet e Trumpit

Lideri iranian Ayatollah Khamenei tha se politikat e presidentit amerikan Donald Trump po përballen me kundërshtime nga e gjithë bota. Uashingtoni po përgatitet të rikthejë sanksionet ndaj Iranit për eksportin e naftës dhe sektorit financiar e energjetik. Lideri Suprem Ayatollah Ali Khamenei

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama