Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
Mikhail Gorbachev: Bota po përgatitet për luftë
  • 2017-01-28

Mikhail Gorbachev: Bota po përgatitet për luftë

Nga Mikhail Gorbachev*  Bota e sotme është e përmbytur nga problemet. Politikëbërësit duken konfuzë dhe të pasigurtë. Por asnjë problem nuk është më urgjent sot sesa militarizimi i politikës dhe gara e re e armatimeve. Ndalimi dhe ndryshimi I kahut të kësaj gare shkatërruese

No Pic available
  • 2017-01-28

Sot skadon afati i Gruevskit për të formuar qeverinë e re

Afati pr krijimin e qeveris n Maqedoni nga partia fituese VMRO, skadon sot. Ndrkoh opozita e pret skadimin e mandatit duke shpresuar q ajo t mandatohet me krijimin e qeveris si partia e dyt. Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dy ditë para se të skadojë afati i mandatarit Nikolla Gruevski për të form

No Pic available
  • 2017-01-28

Gorbaçov: Bota po përgatitet për luftë

Ish-lideri i Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbaçov i ka bërë thirrje presidentit rus Vladimir Putin dhe atij amerikan Donald Trump që të denoncojnë me forcë luftën bërthamore në fytyrën e militarizimit të politikës dhe të armëve të racës së re. 85 vjeçari, i cili është lideri i t

Zgjedhjet e lira vendimtare per stabilitetin e vendit
  • 2017-01-28

Zgjedhjet e lira vendimtare per stabilitetin e vendit

p styletext-align justifyGjate takimeve ne Gjermani lideri i opozites Lulzim Basha ka vene theksin tek rendesia qe zgjedhjet e lira e te ndershme kane per stabilitetin e vendit Ne biseden e zhvilluar me disa nga drejtuesit me te larte te Bundestagut gjerman perfshi kryetarin e ceshtjeve europiane G

No Pic available
  • 2017-01-28

Policia rrezikon zgjedhjet? Tavo: Tentativa dhe në Gjirokastër

 Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Vangjel Tavo ka përforcuar akuzat e një dite më parë të Ministrit Lefter Koka gjatë një interviste për Ora News, lidhur me një tentativë të policisë së shtetit për të ndërhyrë në proçesin zgjedhor të 18 qershorit. Nga Gjirokastr

Berisha mbron LSI-në: Rama, urdhër Tahirit ti bëjë presion
  • 2017-01-28

Berisha mbron LSI-në: Rama, urdhër Tahirit ti bëjë presion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lajmin ku Petrit Vasili i bënte thirrje deputetëve të LSI që të tregojnë kujdes, pasi Policia e Shtetit do tentojë që tu fusë në makina lëndë narkotike, e më pas ti akuzojë ata si trafikantë. Me anë të një postimi në faqen e t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama