Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.543Z

Nigeri, arrestohet lideri radikal islamik

Lideri i te ashtuquajturve “talebanet nigeriane”, Mohammed Yusuf, eshte arrestuar sot nga forcat nigeriane te sigurise. Yusuf ishte ne arrati bashke me nje grup mbeshtetesish te sektit te tij islamik, Boko Haram, por u gjurmua nga trupat ushtarake, te cilat arriten t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.780Z

Kosove, Ceku lideri politik me i perkrahur

Ish-kryeministri i Kosoves, Agim Ceku vazhdon te jete personaliteti me i votuar dhe perkrahur nga qytetaret e Kosoves. Sipas nje sondazhi te realizuar nga “Index Kosova” ne lidhje me disponimin politik te qytetareve te Kosoves, menjehere pas Cekut renditet presidenti Sejdiu.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.556Z

Dakar, skualifikohet lideri Al Attiyah

Surprizë në Dakar. Naser Al Attiyah, piloti nga Katari, i cili ishte në krye të klasifikimit nën drejtimin e makinës BMW. Ai është përjashtuar në fund të etapës së gjashtë, pasi nuk ka kaluar nëpër disa pika kalimi të detyrueshme. Ky ishte sqarimi sipas komisarëve të garës. Lider

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.078Z

Slloveni arrestohet lideri i opozites

Lideri i opozitës sllovene arrestohet nën akuzën për korrupsion në ndërtimin e një kompleksi sportiv. Zoran Jankoviç, është mes 5 personave të arrestuar nën dyshimet për korrupsion miliona dollarësh. Policia bastisi shtëpin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.582Z

Ugandë, arrestohet lideri i opozitës

Lideri i opozitës ugandeze, Kizza Besigye, është arrestuar në kryeqytetin Kampala gjatë një protestë kundër çmimeve të ushqimit dhe karburantit, sipas deklaratave të policisë. “Besigye është arrestuar në rrugë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.490Z

Vdes lideri i muslimaneve suni

Lideri i muslimaneve suni, Sheiku Mohamed Sayed Tantawi vdiq mbremjen e se merkures ne moshen 82 vjecare ne Arabine Saudite. Lajmi u njoftua prej televizionit shteteror egjiptian, ku citohej me tej se sheiku 82 vjecar u nda nga jeta pas nje ataku kardiak.Tantawi konsiderohej lider i moder

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.757Z

Sondazhi Lideri i Vetevendosjes me i preferuar se politikanet

Prishtine 14 shtator NOA - Lideri i Levizjes Vetevendosje Albin Kurti eshte vleresuar si lideri me i preferuar politik ne Kosove. Kjo behet e ditur sipas nje sondazhi te realizuar nga Klubi per Politike te Jashtme ne Prishtine. Hulumtimi po ashtu identifikon rritje te ndjeshme te mases qe ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama