Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
No Pic available
  • 2019-03-21

A janë takuar Edi Rama dhe Lulzim Basha në aeroportin e Vjenës?!

Në një kohë që mbështetësit e opozitës protestonin në sheshin përpara Parlamentit dhe në sallë betoheshin 3 deputetë të rinj, Lulzim Basha ndodhej në Bruksel duke lënë ish-deputetët në krye të turmës, ndërsa Edi Rama raportohej se gjendej në Gjermani për tu kuruar. Por duket s

Astiri, banorët: Na ka rrethuar policia! Basha: Terror nga bisha e plagosur!
  • 2019-03-20

Astiri, banorët: Na ka rrethuar policia! Basha: Terror nga bisha e plagosur!

Sot protesta e banorëve të Astirit kundër projektit të Unazës së Madhe të Tiranës ka hyrë në ditën e 136, por çuditërisht ka zgjatur më shumë sesa herët e tjera, pasi sipas banorëve policia ka ushtruar terror ndaj tyre. Duket se për rreth 4 orë forca të shumta të policisë kanë

Një ditë para protestës, Basha takon kryetaren e re të CDU në Asamblenë e PPE
  • 2019-03-20

Një ditë para protestës, Basha takon kryetaren e re të CDU në Asamblenë e PPE

Kryetari i Partisë Demokratike dhe lideri i opozitës shqiptare Lulzim Basha po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane në Bruksel. Ai është takuar sot me kryetaren e re të CDU-së gjermane Znj. Annegret Kramp-Karrenbauer. Basha i ka shprehur asaj mirënjohjen për

Të pushova nga puna, o hajdut, gazetari: Si Idrizi-Hyseni spiunonin njëri-tjetrin te Nano
  • 2019-03-19

Të pushova nga puna, o hajdut, gazetari: Si Idrizi-Hyseni spiunonin njëri-tjetrin te Nano

Emisionin Open i gazetares Eni Vasili ku u diskutua për krizën politike dhe aksionin e opozitës, startoi mbrëmjen e djeshme me një përplasje të fortë midis kryetarit të PDIU, Shpëtim Idrizi dhe deputetit të PS, Alket Hyseni. Sherri në transmetim live mes dy ish-zyrtarëve të majtë që

Degjeneron sherri Idrizi-Hyseni/ Të pushova nga puna o hajdut, Je mashtrues
  • 2019-03-18

Degjeneron sherri Idrizi-Hyseni/ Të pushova nga puna o hajdut, Je mashtrues

Debati midis kreut të PDIU-së, Shpëtim Idrizi dhe deputeti socialist Alket Hyseni nuk ka qenë asnjëherë i qetë dhe kjo është vërtetuar më së miri sot, kur në Open kanë kaluar edhe në sulme të ashpra personale. Shpëtim Idrizi po fliste për kërkesën për zgjedhje të parakohshme, n

Lulzim Basha lodhet nga protesta, e mbyll para kohe
  • 2019-03-16

Lulzim Basha lodhet nga protesta, e mbyll para kohe

U jap sot mesazh të qartë miqve tanë perëndimor: Nuk ka stabilitet pa demokraci! Ishte kjo thirrja që kumboi në selinë e Partisë Demokratike, ku lideri i opozitës  Lulzim Basha mbylli pas 4 orëve në sheshet dhe rrugët e Tiranës, protestën masive të opozitës. Ky tubim, i cili ishte d

No Pic available
  • 2019-03-14

Prapaskena e 2008/ Berisha drejt dorëheqjes, por Rama i rrahu shpatullat dhe toleroi Gërdecin për

Nard Ndoka, kreu i demokristianëve i ftuar në emisionin “Arena”, ka folur për kodin zgjedhor të 2008. Ai ka zbuluar se atëherë edhe në PD po prisnin dorëheqjen e Sali Berishës, por kryeministri Edi Rama, asokohe lideri i opozitës, ka toleruar krimin shtetëror të Gërdecit dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama