Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
Guaido nuk ka frikë, vendos të kthehet në Venezuelë
  • 2019-03-01

Guaido nuk ka frikë, vendos të kthehet në Venezuelë

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido, tha të enjten se planifikon të kthehet në vend përkundër kërcënimeve kundër tij dhe familjes. Duke folur para mediave pas takimit me presidentin e Brazilit, Jair Bolsonaro, Guaido tha se nuk ka asnjë mundësi të dialogut me qeverinë e presid

Kim Jong-Un nuk ndryshon qëndrim pas samitit me Trump
  • 2019-03-01

Kim Jong-Un nuk ndryshon qëndrim pas samitit me Trump

Korea e Veriut thotë se nuk do të ndryshojë qëndrim edhe nëse Shtetet e Bashkuara kërkojnë vazhdimin e bisedimeve. Pas samitit ndërmjet presidentit të SHBA-së Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë Veriore, Kim Jong -un, Ri Yong Ho, zyrtarë të lartë të Koresë Veriore kanë thënë

Historike/ Burri-raketë për herë të parë i përgjigjet një gazetari të huaj (VIDEO)
  • 2019-02-28

Historike/ Burri-raketë për herë të parë i përgjigjet një gazetari të huaj (VIDEO)

Takimi i presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Hanoi të Vietnamit, ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore pavarësisht se u mbyll si një dështim i madh në mungesë të një marrëveshje midis dy vendeve. Të gjithë kanë pritur firmosjen e ma

Mesazhi i fortë i Bashës pas protestës: Betejë pa kthim, ta çlirojmë vendin!
  • 2019-02-27

Mesazhi i fortë i Bashës pas protestës: Betejë pa kthim, ta çlirojmë vendin!

Pas protestës së djeshme të opozitës, lideri demokrat Lulzim Basha është shprehur i bindur se kjo revoltë popullore do të çojë në rrëzimin e qeverisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Basha thekson se beteja e nisur është pa kthim, duke shtuar se i vetmi shpëtim është çliri

Assad lëviz nga Siria, takon Ajatollah Khamenein në Teheran
  • 2019-02-26

Assad lëviz nga Siria, takon Ajatollah Khamenein në Teheran

Presidenti sirian Bashar al Assad u takua me Ajatollah Ali Khamenein në Teheran. Është hera e parë që nga shpërthimi i luftës që Assad shkon në Iran, një komb që së bashku me Rusinë e ka mbështetur Sirinë gjatë konfliktit. Sipas raporteve të medias lokale, presidenti sirian falënde

No Pic available
  • 2019-02-26

Air Force One në Hanoi, Trump përshëndet para takimit me Kim (VIDEO)

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka arritur në Vietnam ku pritet të takohet me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un. Trump mbërriti disa orë më vonë se lideri koreano-verior, ndërsa më herët shkroi në Twitter se i gëzohet samitit produktiv me Kim. BREAKING: Pres. Trump touches dow

Eskortë dhe snajpera, Kim Jong-un arrin në Vietnam për samitin me Trump (VIDEO)
  • 2019-02-26

Eskortë dhe snajpera, Kim Jong-un arrin në Vietnam për samitin me Trump (VIDEO)

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka mbërritur në Vietnam në prag të një samiti me Presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Limuzina e zezë e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un u pa duke lëvizur në Hanoi, teksa rrugët e Vietnamit do të jenë të mbyllura të enjten nga v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama