Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
Trump josh Korenë e Veriut: Fuqi e madhe, nëse heq dorë nga
  • 2019-02-25

Trump josh Korenë e Veriut: Fuqi e madhe, nëse heq dorë nga

Koreja Veriore mund të bëhet fuqi e madhe ekonomike nëse heq dorë nga armët bërthamore, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump. Ai ka shtuar në një postim në Twitter se ky komb ka potencial për rritje më të shpejtë sesa secili komb tjetër. Komentet e tij kanë ardhur vetëm disa

Samiti Trump-Kim/ Blindohet Vietnami, mbërrijnë 100 roje nga Koreja (Foto)
  • 2019-02-25

Samiti Trump-Kim/ Blindohet Vietnami, mbërrijnë 100 roje nga Koreja (Foto)

Vietnami është duke bërë përgatitjet e fundit për samitin e shumëpritur, ku do të takohen presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Teksa kreu i shtetit komunist është nisur me tren të blinduar për në Hanoi, krejt ndryshe ka qenë udhëtimi i truproj

Arrestimi i Dakos? Zbulohet mesazhi i Ramës me deputetët
  • 2019-02-25

Arrestimi i Dakos? Zbulohet mesazhi i Ramës me deputetët

Pas deklaratës së kryetarit demokrat Lulzim Basha se po përgatitet arrestimi i kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, kryeministri Edi Rama ka porositur deputetët socialistë të mos reagojnë ndaj deklaratave të opozitarëve. Burime nga deputetët që kanë marrë mesazhin thanë për Ba

Venezuela në prag të luftës civile, vriten 2 persona në kufi me Brazilin
  • 2019-02-23

Venezuela në prag të luftës civile, vriten 2 persona në kufi me Brazilin

Dy persona raportohet se kanë vdekur dhe  disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit. Lajmi është bërë i ditur nga mediat lokale, të cilat thonë se forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh. Këta të fundit ten

Djegia e mandateve/ Analisti: Sot nisi funerali i Sali Berishës, LSI do shuhet
  • 2019-02-22

Djegia e mandateve/ Analisti: Sot nisi funerali i Sali Berishës, LSI do shuhet

I ftuar në emisionin Open me Eni Vasilin, Baton Haxhiu deklaroi se djegia e mandateve përbën një funeral të lehtë të Partisë Demokratike dhe Sali Berishës, të cilin ai e quajti liderin e saj. Opozita ka dashur të ndërtojë simbolikën e diktaturës me këtë veprim. Tragjedia e kësaj hi

Maduro izolon shtetin, mbyll kufijtë me disa shtete
  • 2019-02-22

Maduro izolon shtetin, mbyll kufijtë me disa shtete

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido është larguar nga Karakasi të enjten, së bashku me 80 ligjvënës, për tu nisur në kufirin me Kolumbinë, ku pritet të arrijë ushqim dhe ilaçe për popullin e këtij shteti. Mirëpo presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro, i cili mohon faktin s

Berisha, deputeti i parë që firmos dorëheqjen
  • 2019-02-21

Berisha, deputeti i parë që firmos dorëheqjen

Deputetët e Partisë Demokratike kanë firmosur pasditen e sotme dokumentin e lënies së mandatit të tyre. I  pari që ka firmosur dokumentin e lënies së mandatit është lideri historik i PD dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Në dokument gjithashtu, tregohen 5 arsye që Partia Demokratike ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama