Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
No Pic available
  • 2019-02-20

Djegia e mandateve/ DW zbulon skenarët e mundshëm pas vendimit të PD-LSI

Opozita vendos për radikalizimin e qëndrimeve. Komisioni Europian kundër vendimit të opozitës për të lënë mandatet parlamentare. Të enjten protestat e radhës. Opozita në Shqipëri kërkoi të hënën (18.02.2019) largimin e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të parakohshme parlamentar

Mandatet, Basha i përgjigjet ambasadës së SHBA: Zoti e bekoftë Amerikën!
  • 2019-02-19

Mandatet, Basha i përgjigjet ambasadës së SHBA: Zoti e bekoftë Amerikën!

Menjëherë pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike ku u vendos unanimisht për djegien e mandateve parlamentare, kryedemokrati Lulzim Basha dha një deklaratë për mediat, ku ndër të tjera komentoi edhe reagimin e ambasadës së SHBA-ve në Tiranë. Kjo përfaqësi diplomatike u bë

A do i djegë mandatet LSI? Kryemadhi: Beteja kundër Ramës vazhdon!
  • 2019-02-17

A do i djegë mandatet LSI? Kryemadhi: Beteja kundër Ramës vazhdon!

Pas protestë së opozitës ditën e djeshme, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se beteja kundër Ramës vazhdon. Në një status në “Facebook”, Kryemadhi shkruan: “Beteja kundër Ramës dhe bandave të krimit vazhdon. Nuk ka parë gjë akoma!” Megjithatë, Krye

Pas protestës, PD drejt aktit ekstrem. Basha: Do djegim mandatet!
  • 2019-02-17

Pas protestës, PD drejt aktit ekstrem. Basha: Do djegim mandatet!

Opozita e bashkuar protestoi ditën e djeshme për rreth 5 orë para Kryeministrisë, në një tubim ku nuk mungoi dhuna dhe përpjekjet për të hyrë në zyrën e Edi Ramës, por me një vendim të marrë spontanisht Lulzim Basha e tërhoqi turmën në kulmin e tensionit. Nga selia blu, lideri i o

Protesta/ Basha mesazh të fortë shqiptarëve: Ska pengesa, marrim në dorë
  • 2019-02-15

Protesta/ Basha mesazh të fortë shqiptarëve: Ska pengesa, marrim në dorë

Partia Demokratike është duke zhvilluar përgatitjet e fundit për protestën e nesërme para Kryeministrisë, ndërsa lideri i opozitës Lulzim Basha ka reaguar në Facebook lidhur me tubimin, i stimuluar edhe nga deklaratat e fundit të policisë së Shtetit. Teksa uniformat Blu theksojnë se do

Tension në Parlament/ Rama: Na fal Talat Xhaferri për fjalët e fëmijës Basha
  • 2019-02-14

Tension në Parlament/ Rama: Na fal Talat Xhaferri për fjalët e fëmijës Basha

Seanca e sotme parlamentare ku është i pranishëm edhe kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri nisi me një minutë heshtje, por pas shprehjes së dhimbjes për tragjedinën e ndodhur mbrëmë në Shkup nga Edi Rama dhe Lulzim Basha, u regjistrua një përplasje. Menjëherë pasi kryedemok

TË JESH PENG I GJEOPOLITIKËS
  • 2019-02-14

TË JESH PENG I GJEOPOLITIKËS

Nga Fadil LEPAJA Ne nuk jemi vetëm shtazë politike. Ne jemi edhe popull politik. Jo sepse veprojmë politikisht, por se rrimë politikisht. Rrimë këmbëkryq në politikë. Unë, ti, ai… të gjithë. Por, të e marrim pak me gramatikë, këtë çështje. Te zgjedhojmë politikisht, për she

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama