Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
Lideri i Lega Nord, shtrohet në spital në gjendje të rëndë
  • 2019-02-14

Lideri i Lega Nord, shtrohet në spital në gjendje të rëndë

Themeluesi i Lëvizjes Politike, Lega Nord, për Pavarësinë e Padanias, Umberto Bossi, 77 vjeç, është shtruar në spital në gjendje të rëndë, pasi u sëmur në shtëpi. Ai ndodhej në Gemonio dhe u transportua urgjentisht në spital në Varese me helikopter. Gjithçka ndodhi në orën 17:00

Berisha: Rama, një kucaman. Distanca intelektuale me Bashën është sa Everesti
  • 2019-02-13

Berisha: Rama, një kucaman. Distanca intelektuale me Bashën është sa Everesti

Ish-kryeministri Sali Berisha në emisionin Byro Politike në Abc News, e ka quajtur Edi Ramën kucaman, për shkak të deklaratave që ky i fundit ka bërë kundrejt Bashës. Rama çdo ditë thotë se lideri aktual i PD-së ëndërron që ta takojë, por Berisha thotë se kjo nuk është aspak e v

No Pic available
  • 2019-02-13

Merkel liderja më e besuar, rusët të çmendur pas Putinit

Liderja e Europës Angela Merkel është një prej udhëheqëseve më të besueshme. Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e cila u detyrua nga forcat e brendshme politike të largohet nga lidershipi i partisë së saj në fund të vitit të kaluar është liderja më e besuar mes 7 udhëheqësve bot

No Pic available
  • 2019-02-12

Rama: Thirrja e Bashës për tmë rrëzuar mua, mesazh dashurie. Ka tjetër hall ai

Kryeministri Edi Rama tha se protesta e Luzlim Bashës nuk është thirrje serioze, por një mesazh dashurie. Madje Rama thotë se lideri i opozitës po kërkon diçka që nuk ka kurajo tia thotë hapur. Këtë deklaratë, kryeministri e bëri nga qyteti i Lezhës, ku zhvilloi një takim qytetarët

Rrëfimi i babait të Dajtit: Berishës i kam gatuar, i bëra edhe ditëlindjen
  • 2019-02-10

Rrëfimi i babait të Dajtit: Berishës i kam gatuar, i bëra edhe ditëlindjen

Hasan Dajti, babai i Dritan Dajtit në një intervistë për News 24 ka treguar marrëdhënien e afërt me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe besimin tek ai që do të bënte çështë e mundur që djali i tij të linte qelinë sa më shpejt. Teksa ish-lideri demokrat akuzon sot kryeministrin Edi

No Pic available
  • 2019-02-05

Albin Kurtin i shkon në zyrë Bashës: Të mbrojmë interesin e Shqipërisë dhe Kosovës

Kryedemokrati Lulzim Basha priti në Tiranë Kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti. Basha e vlerësoi për qëndrimin ndaj kauzës së studentëve e pedagogëve dhe protestës së tyre. Sipas zyrës së shtypit të PD-së, Basha dhe Kurti ndanë të njëjtin mendim mbi rëndësinë që ka dialogu

A e dirigjoi Albin Kurti protestën e studentëve në Tiranë? Përgjigjet Braçe
  • 2019-02-04

A e dirigjoi Albin Kurti protestën e studentëve në Tiranë? Përgjigjet Braçe

Prezenca e kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti në fakultetin e Shkencave Sociale ditën e sotme dhe deklarata e tij pro studentëve që protestojnë kundër ligjit për Arsimin e Lartë u komentua gjerë e gjatë në mjedisin politik të Tiranës. Ndryshe nga të tjerët në PS që e cilësuan nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama