Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?!
  • 2019-02-04

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?!

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?! Protesta e studentëve ka pasur ditën e sotme një mbështetës më shumë, Albin Kurtin. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, teksa zhvilloi këtë të hënë një bashkëbisedim me studentët e Fakultetit të Shkencave, u ka dhënë të

Do bëhet gjë se vdiqëm, Basha nga Fieri: Në 16 shkurt e rrëzojmë Ramën!
  • 2019-02-03

Do bëhet gjë se vdiqëm, Basha nga Fieri: Në 16 shkurt e rrëzojmë Ramën!

Prej disa ditësh Lulzim Basha ka nisur një tur nëpër Shqipëri për të bindur qytetarët se duhet të dalin në shesh për të protestuar më 16 shkurt, duke synuar rrëzimin e Edi Ramës dhe orientimin e vendit drejt zgjedhjeve të parakohshme me një qeveri teknike në krye. Sot, Basha u ndal

Tik-tak, tik-tak ora po afron, Basha nga Kuvendi paralajmëron fundin e
  • 2019-01-31

Tik-tak, tik-tak ora po afron, Basha nga Kuvendi paralajmëron fundin e

Seanca e sotme parlamentare është karakterizuar nga tensioni, pasi opozita mbajti të bllokuar për disa minuta foltoren e Kuvendit gjatë kohës që ministrja e re e Financave mori fjalën. Teksa qetësia u rikthye në sallë, kreu i PD-së Lulzim Basha mori sërish fjalën për të folur rreth p

Berisha, Ramës: Shkove në Gjermani dhe u ktheve me bisht në
  • 2019-01-31

Berisha, Ramës: Shkove në Gjermani dhe u ktheve me bisht në

Ish-Kryeministri Sali Berisha, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se të enjten e kaluar mbylli parlamentin për të hapur në Gjermani një ekspozitë me zhgarravinat e tij. Duke folur në seancën e sotme parlamentare, Berisha tha: “Sugarët e tij hapën lajmet se lideri dhe idhulli i tyre do t

Venezuelë, thirrja e Guaidòs për popullsinë: Zbrisni në shesh!
  • 2019-01-28

Venezuelë, thirrja e Guaidòs për popullsinë: Zbrisni në shesh!

Lideri opozitar i Venezuelës, presidenti i përkohshëm i vetëshpallur, Juan Guaidò, i ka bërë thirrje popullatës për dy mobilizime të reja. I pari u thirr për të mërkurën në mesditë: Guaidò kërkoi nga mbështetësit e tij të dilnin në rrugë për një demonstrim paqësor dy-orësh

Hera e parë pas dorëheqjes, pse do flasë Berisha nga podiumi më 16 shkurt?
  • 2019-01-24

Hera e parë pas dorëheqjes, pse do flasë Berisha nga podiumi më 16 shkurt?

Opozita e bashkuar ka vendosur 16 shkurtin si ditën kur do të realizojë protestën mbarëkombëtare, nga e cila synon të korrë si rezultat rrëzimin e Edi Ramës, ose të paktën bindjen e kryeministrit për ti lënë vendin një qeverie tranzitore, e cila do ta çonte vendin në zgjedhje të p

No Pic available
  • 2019-01-24

Rrëzimi i Ramës, nga 2 deri më 12 shkurt në rrethe do

Opozita e bashkuar ka bërë thirrje për zhvillimin e një proteste popullore më 16 shkurt, ku do të kërkohet rrëzimi i qeverisë së Edi Ramës, por njëkohësisht do të testohet besimi në popull, pasi sipas parlajmërimeve të Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, gjasat janë që vendi të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama