Rezultate te kerkimit per termin: +Lideri

Meta: total 1000 / total_found 24410 / time 0.011 / keyword[0] lideri / docs[0] 24410 / hits[0] 29933 /
Erdogan te armiku, lideri turk takohet sot në Moskë me Putin
  • 2019-01-23

Erdogan te armiku, lideri turk takohet sot në Moskë me Putin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ai i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan do të takohen sot në Moskë. Turqia ka njoftuar se takimi do të përqendrohet në propozimin e Ankarasë për krijimin e një zone të sigurisë në Siri. Një komunikatë e lëshuar para takimit nga ana e Kremlinit, tho

Rama i qan hallin Berishës për një SMS: Basha e bëri PD-në kashtë e ko*e
  • 2019-01-21

Rama i qan hallin Berishës për një SMS: Basha e bëri PD-në kashtë e ko*e

Menjëherë pas fjalës së Lulzim Bashës në seancën plenare, opozita u largua nga salla e Kuvendit, por në dalje pati një përplasje me ironi ndërmjet kryeministrit Edi Rama dhe paraardhësit të tij në këtë detyrë, Sali Berisha. Lëreni doktorin sot, mos e ngacmoni se ka hall, tha Rama.

Erdogan dhe Trump me të afërt se kurrë, lideri turk merr përsipër Sirinë
  • 2019-01-21

Erdogan dhe Trump me të afërt se kurrë, lideri turk merr përsipër Sirinë

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka biseduar në telefon me homologun e tij amerikan Donald Trump. Mediat turke njoftojnë se dy liderët, përveç marrëdhënieve bilaterale biseduan edhe për zhvillimet e fundit në Siri. Erdogan me këtë rast u përqendrua në sulmin terrorist në Manbij, n

No Pic available
  • 2019-01-19

Kryespiuni i Koresë së Veriut takohet me Trump, së shpejti

Presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri korean Kim Jong-un do të takohen sërish. Shtëpia e Bardhë tha se takimi do të mbahet në fund të muajit shkurt në një vend që do të publikohet më vonë. Njoftimi u publikua pas takimit të presidentit Trump me të dërguarin kryesor të çësht

Nis votimi për ekipin e ri drejtues të PD-së, Berisha përshëndet me dy gishtat (Foto)
  • 2019-01-19

Nis votimi për ekipin e ri drejtues të PD-së, Berisha përshëndet me dy gishtat (Foto)

Ka nisur votimi për zgjedhjen e drejtuesve të rinj të Partisë Demokratike. Sigurisht në këtë ditë nuk kishte si të mungonte lideri historik i kësaj partie, ish-kryeministri Sali Berisha. Në foto shihet edhe kryetari Lulzim Basha, i cili përshëndet me dy gishta.

Do ketë apo jo Brexit? Ja çfarë e pret Britaninë pas rrëzimit të planit May
  • 2019-01-16

Do ketë apo jo Brexit? Ja çfarë e pret Britaninë pas rrëzimit të planit May

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka përjetuar atë që po konsiderohet si humbja më e madhe e qeverisë britanike në historinë e vendit, pasi parlamenti votoi kundër marrëveshjes së saj për largim nga Bashkimi Evropian. Deputetët britanikë, mes tyre shumë konservatorë k

Basha paralajmëron lirimin e Balilit: Ja pse i djeg Ramës e vërteta
  • 2019-01-15

Basha paralajmëron lirimin e Balilit: Ja pse i djeg Ramës e vërteta

Për të parën herë, kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar për dorëzimin e Klement Balilit në polici, duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se është i përulur përballë baronëve të krimit, si i ashtëquajturi Eskobari i Ballkanit. Teksa shefi i qeverisë sulmoi opozitën, duke thënë se Balili

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama