Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhur

Meta: total 1000 / total_found 132874 / time 0.050 / keyword[0] lidhur / docs[0] 132874 / hits[0] 175816 /
Lobimi në SHBA/ Balla  Bashës: Matrioshkë ruse, po hetimi i FBI dhe DASH?
  • 2019-03-25

Lobimi në SHBA/ Balla Bashës: Matrioshkë ruse, po hetimi i FBI dhe DASH?

Lulzim Basha e nisi javën duke qëndruar për rreth 1 orë në Prokurori, me organin e akuzës që më pas zbardhi letër-porositë e ardhura nga SHBA e Skocia lidhur me kontratat e lobimit të Partisë Demokratike, duke sqaruar se selia blu ka fshehur shpenzimin e 650 mijë dollarëve. Ndërkohë,

No Pic available
  • 2019-03-24

Kriza politike/ Alarmi i medias së Vatikanit: Do të kemi eksod shqiptar si në 90!

Djegia e mandateve nga opozita dhe kriza politike e krijuar në Shqipëri është duke marrë vëmendje maksimale në shtypin ndërkombëtar. Së fundmi për situatën e rëndë që është krijuar ka shkruar edhe e përditshmja e Vatikanit,  LOsservatore Romano. Në artikull nënvizohet se situat

Berishës ju vjetërua antiplumbi, profesori i PS: Ska zgjedhje, Meta në panik!
  • 2019-03-24

Berishës ju vjetërua antiplumbi, profesori i PS: Ska zgjedhje, Meta në panik!

Kriza politike në vend sa vjen e thellohet me opozitën që ka ngelur shesheve duke protestuar dhe qeverinë që nuk toleron aspak, duke i qëndruar stoike vendimit për të mos e çuar Shqipërinë në zgjedhje të parakohshme. Në lojë ka hyrë fort edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe m

Nga votat te trafiku i drogës, ish-deputeti liston skandalet e qeverisë me Policinë
  • 2019-03-24

Nga votat te trafiku i drogës, ish-deputeti liston skandalet e qeverisë me Policinë

Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu nëpërmjet një postimi në Facebook ka shigjetuar qeverinë Rama, duke e akuzuar se Policinë e Shtetit e ka vendosur në funksion të krimit të organizuar dhe trafikantëve të drogës. Sipas ish-ligjvënësit, Rilindja në 6 vite e ka implikuar Uniformën Bl

Russiagate, bien akuzat ndaj Trumpit për lidhje me Rusinë
  • 2019-03-24

Russiagate, bien akuzat ndaj Trumpit për lidhje me Rusinë

Prokurori i posaçëm për çështjen Russiagate, Robert Mueller, nuk gjeti asnjë lloj marrëveshjeje midis fushatës presidenciale të Donald Trump dhe Rusisë. Megjithatë, “edhe nëse raporti nuk arrin në përfundimin se presidenti amerikan ka kryer një krim, në të njëjtën kohë ai n

No Pic available
  • 2019-03-23

Meta sqaron pse u dha nënshtetësinë shqiptare dy biznesmenëve mashtrues indianë 

Pas skandaleve të njëpasnjëshme që dolën në dritë në lidhje me dy biznesmenët indianë, ka reaguar edhe presidenca, ku sqaron arsyet e dhënies së nënshtetësisë shqiptare për ta. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, presidenca thekson se janë bërë verifikimet përkatëse nga agjencia

Letra për Enverin: Vaçja, arrogante. Ka 3 muaj që svjen në punë dhe merr pagën
  • 2019-03-23

Letra për Enverin: Vaçja, arrogante. Ka 3 muaj që svjen në punë dhe merr pagën

Ekskluzive / Libri i Kaloçit, Shkrimtarët dhe artistët nën diktatin komunist, Publikohet raport-informacioni i 17 marsit të vitit 1973 për Enverin, Mehmetin dhe Hysniun lidhur me Estradën e Tiranës, i hartuar nga funksionari i lartë i Komitetit Qendror, Enver Halili, i cili informon rreth a