Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhur

Meta: total 1000 / total_found 132874 / time 0.050 / keyword[0] lidhur / docs[0] 132874 / hits[0] 175816 /
Shkodër, policia godet disa grupe kriminale (Video)
  • 2018-09-06

Shkodër, policia godet disa grupe kriminale (Video)

Pas një hetimi intensiv disa mujor mbi veprimtarin e grupeve kriminale në qarkun Shkodër, zhvilluar këto hetime në kuadër te Operacionit Forca e Ligjit, si dhe në funksion të hetimeve të ngjarjeve të fundit kriminale të ndodhura në këtë qytet, Policia e Shtetit, përkatësisht Drejtori

Tunel për të shkuar te vëllai, i del në dritare komshiut: Kërkoi thesare (Video)
  • 2018-09-06

Tunel për të shkuar te vëllai, i del në dritare komshiut: Kërkoi thesare (Video)

Çuditë në Shqipëri nuk kanë të ndalur! Një banor i fshatit Terihat në Gjirokastër, hapi një tunel 30 metra të gjatë, me qëllim për të shkuar te banesa e vëllait. Por, gaboi rrugën dhe doli poshtë dritares së komshiut. Në redaksinë e Fiks Fare u ankua një banor i të njëjtit fs

Me 40 mijë £ të fshehura, dënohen shqiptarët nënë e bir në Britani (EMRAT)
  • 2018-09-05

Me 40 mijë £ të fshehura, dënohen shqiptarët nënë e bir në Britani (EMRAT)

Gjykata e qytetit të Doverit në Angli ka dënuar me burg dy shqiptarë, përkatësisht nënë e bijë, pasi ata janë arrestuar në tentativë për të nxjerrë jashtë vendit një shumë prej 40 mijë paund, të fshehura pas rrobave të trupit. Gjykata dënoi me tre vite burg Suzana Sokolin, 57 v

Nënë Tereza, historia e një udhëtimi që i ndryshoi jetën
  • 2018-09-05

Nënë Tereza, historia e një udhëtimi që i ndryshoi jetën

Udhëtimi i vajzës nga Shkupi drejt Indisë nuk ishte i lehtë. Një nga ndalesat ishte Zagrebi, ku ajo qëndroi në familjen katolike shqiptare , mike të Kolë Bojaxhiut (i ati). Ashtu siç kujtojnë shumë njerëz që kanë jetuar në atë kohë, sipas biografit të Nënë Terezës Dom Lush Gjer

No Pic available
  • 2018-09-05

Zyrtarët e dy Koreve negociojnë mbajtjen e një samiti të ri

Një delegacion presidencial i Koresë së Jugut është takuar me zyrtarë të Koresë së Veriut për të diskutuar rreth organizimit të një samiti mes dy vendeve gjatë këtij muaji, si dhe për të shpëtuar marrëdhëniet diplomatike mes Uashingtonit dhe Phenianit lidhur me çështjet bërth

Shkodra, histori bandash. Vrasjet dhe lidhjet politike të familjeve mafioze
  • 2018-09-04

Shkodra, histori bandash. Vrasjet dhe lidhjet politike të familjeve mafioze

Shkodra ka njohur ditë të këqija me luftën mes bandave, që në këtë qytet veprojnë në bazë fisnore dhe kanunore. Vrasjet për hakmarrje, gjakmarrje dhe larje hesapesh, janë lehtësisht të lidhshme edhe me aktivitetet kriminale, ku më e zakonshmja është gjobëvënia. Pak kohë më par