Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhur

Meta: total 1000 / total_found 129286 / time 0.048 / keyword[0] lidhur / docs[0] 129286 / hits[0] 171423 /
No Pic available
  • 2017-03-21

Rama zbardh kulisat: Nishani e dekretoi Xhafajn nën presionin e ndërkombëtarëve

Kryeministri Edi Rama mblodhi sot kryesinë socialiste ku foli në fillim për zgjedhjen e ministrave të rinj. Në të njëjtin moment, presidenti dekretoi emërimin e 4 ministrave të rinj, pavarësisht rezervave që ai shfaqi një ditë më parë për figurën e Fatmir Xhafajt. Mbledhja ka zgjatu

Hetimet për privatizimin e OSSH, opozita kërkon raportin nga Balla
  • 2017-03-21

Hetimet për privatizimin e OSSH, opozita kërkon raportin nga Balla

E ndërsa Komisioni Hetimor për privatizimin e OSSH tek CEZ mbylli një ditë më parë zyrtarisht punën pas 13 muaj hetime, opozita kërkon ti vihet në dispozicion raporti përfundimtar. Edhe pse në bojkot, deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi në cilësinë e anëtares së Komisioni

Siguria dhe feja, debate mes kandidatëve për president në Francë
  • 2017-03-21

Siguria dhe feja, debate mes kandidatëve për president në Francë

Kanë qenë temat e sigurisë, emigracionit dhe burkinit ato që kanë nxehur debatin e parë televiziv mes kandidatëve për president në Francë. Ta ndalojmë emigracionin. Francezët nuk munden më, – la thënë Marine Le Pen, presidente e Frontit Nacional. Është e droguar nga lajmet e k

No Pic available
  • 2017-03-21

Trafik kokaine mes Shqipërisë, Gjermanisë e Italisë: 11 të arrestuar

Policia e Shtetit doli në një konferencë për median për të dhënë detaje lidhur me arrestimet e sotme në kuadër të trafikut të kokainës  mes Shqipërisë, Gjermanisë e Italisë. Grupi kriminal përbëhej nga shtetas shqiptarë një italian dhe një maroken. Janë arrestuar në Shqi

No Pic available
  • 2017-03-21

APD: Dekomunistizimi i shtetit, informim mbi zyrtarët përpara emërimit

Partia Aleanca Popullore për Drejtësi, përmes një deklaratë për shtyp, ka bërë me dije se në përputhje me rezolutat ndërkombëtare për dënimet e krimeve të komunizmit dhe të APD-së për dekomunistizimin të shtetit shqiptar, kërkon bllokimin e këtij procesi për këta individ dhe m

No Pic available
  • 2017-03-21

Në shtator nis hekurudha e rë për Rinas, BERZH jep 36.8 mln euro

Miratimi në parlament është hapi i fundit për të nisur zbatimin e projektit të financiar nga BERZH për ndërtimin e hekurudhës së re të Rinasit dhe rikonstruksionin e linjës Tiranë-Durrës. Miratimin sot e ka dhënë edhe komisionin e ekonomisë, ndërsa në shtator do të nisin punimet