Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhur

Meta: total 1000 / total_found 129286 / time 0.048 / keyword[0] lidhur / docs[0] 129286 / hits[0] 171423 /
17 gjëra që nuk i dinit për mbretëreshën Elisabeta II
  • 2017-06-24

17 gjëra që nuk i dinit për mbretëreshën Elisabeta II

Për 65 vjet në fronin e Anglisë, mbretëresha jep shumë pak intervista dhe flet akoma më pak për veten. Ja disa fakte personale që i përkasin asaj Nuk ka shkuar kurrë në shkollë Për 65 vjet në fronin e Anglisë, Elisabeta II është një nga figurat më të njohura publike në botë. Po

Një lutje nga Veliaj, letra e personalizuar për familjet e Tiranës
  • 2017-06-23

Një lutje nga Veliaj, letra e personalizuar për familjet e Tiranës

Sot qytetarët e Tiranës kanë marrë një letër nga kryebashkiaku Erion Veliaj, përmes të cilës ai i falënderon me mirënjohje për mbështetjen e besimit që i kanë dhënë në këto dy vite, por nga ana tjetër i fton që, të Dielën, më 25 qershor, ti japin një dorë Kryeministrit Edi

Lejuan futjen e sendeve të paligjshme në burg, ndalohen 4 gardianë
  • 2017-06-23

Lejuan futjen e sendeve të paligjshme në burg, ndalohen 4 gardianë

Ndalohen 4 efektivë të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve Tiranë. Të ndaluarit janë Viktor Kalemi, Gëzim Muka, Adriatik Allushi dhe Pali Bushgjokaj. Ata akuzohen se  duke qenë me detyrë në ruajtjen e personave të dëmtuar në spital lidhur me ngjarjen e datës 07.04.2017 dyshohen

Rezistenca përballë vdekjes dhe shkatërrimit
  • 2017-06-23

Rezistenca përballë vdekjes dhe shkatërrimit

Këto janë fotot e një darke të gjallë të iftarit të Ramazanit mes rrënojave të qytetit sirian të Doumës. Fotot janë shpërndarë gjerësisht si simbol i aftësisë përballë vdekjes dhe shkatërrimit. Festimi në natyrë u organizua nga Fondacioni Adeleh, një grup bamirësish i lidhur

No Pic available
  • 2017-06-23

Arrestohen 4 efektivë të Drejtorisë së Burgjeve, ja arsyeja

Specialistët e Sektorit të Krimeve të Rënda, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan dhe në bashkëpunim me Shërbimet e Kontrollit të Brendshëm të Drejtorisë së Burgjeve, kanë arrestuar 4 efektivë të burgjeve. Arrestim

Po shkojmë drejt Luftës III Botërore
  • 2017-06-23

Po shkojmë drejt Luftës III Botërore

Revolucioni i parë teknologjik shkaktoi Luftën I Botërore; revolucioni i dytë teknologjik shkaktoi Luftën II Botërore. Ky është revolucioni i tretë teknologjik. Ky është paralajmërimi i një prej njerëzve më të pasur në botë. Manjati kinez, Jack Ma tha se zhvillimi teknologjik ka gj

Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund
  • 2017-06-23

Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund

Jo vetëm zhvillimet në Shqipëri, por edhe tendenca e rritjes së numrit të luftëtarëve islamistë në Kosovë zë vend në faqet e shtypit gjerman të së premtes. Në një artikull të botuar të premten (23.06) nga gazeta gjermane “tageszeitung” vëmendja drejtohet tek zgjedhje