Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhur

Meta: total 1000 / total_found 132874 / time 0.051 / keyword[0] lidhur / docs[0] 132874 / hits[0] 175816 /
Basha zbulon deputetin e përfshirë në dosjen 184: Shqipëria nuk duhet të jetë më e
  • 2019-04-01

Basha zbulon deputetin e përfshirë në dosjen 184: Shqipëria nuk duhet të jetë më e

Kryetari i PD-së Lulzim Basha zhvilloi një takim tjetër me të rinj dhe qytetarë shkodranë. Ai foli për betejën e nisur nga opozita, e cila tha se u shkëput nga qeveria e lidhur me krimin për të mbërritur në destinacion, atë të vlerave europiane. Në fjalën e mbajtur Basha tha se pë

Nga rektorët te pedagogët, Rama: Sharlatanë  doktor shkencash! Po heshtin për
  • 2019-04-01

Nga rektorët te pedagogët, Rama: Sharlatanë doktor shkencash! Po heshtin për

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot para studentëve bibliotekën dixhitale që do të jetë në dispozicion të të gjitha universiteteve publike, por nuk ka lënë pa prekur as kërkesat e parashtruara në protestat e dhjetorit. Sipas shefit të qeverisë ka tre pika jetike, që do të bëjnë

Kthehet ora verore, akrepat shkojnë 60 minuta përpara
  • 2019-03-31

Kthehet ora verore, akrepat shkojnë 60 minuta përpara

Të gjithë janë zgjuar më herët ditën e sotme, pasi akrepat e orës kanë shkuar 60 minuta para. Kur ora ishte 2 pas mesnate, akrepat shënuan orën 03:00. Ora verore do sjellë një ditë më të zgjatur dhe natë më të shkurtër. Ndryshimi i orës ndodh dy herë në vit, në muajin mars dhe

No Pic available
  • 2019-03-31

Vlorë/ Eksplozivi në mes të rrugës, policia: I aktivizuar dhe i lidhur me celular!

Ka zgjatur rreth dy orë paniku për banorët e lagjes 10 Korriku në Vlorë, aksi i Unazës përkrah Lungomares, ku rreth orës 19:10 policia u dislokua pas një telefonate të qytetarëve duke gjetur një sasi eksplozivi në mes të rrugës. Qytetarë pasi panë pakon në tokë lajmëruan forcat e

Ish-deputeti Spahiu shpalos alternativën për sektorin e bujqësisë
  • 2019-03-31

Ish-deputeti Spahiu shpalos alternativën për sektorin e bujqësisë

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, tregon planin me 7 pika se si mund të ndryshojë bujqësia në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Spahiu thotë se Shqipëria ka peshën më të madhe të këtij sektori në raport me PBB në Europë. Por sipas tij, paradoksi është se vendi vij

No Pic available
  • 2019-03-31

Kujtimet e spiunes ruse: Zbulimi është për seksin e fortë

Galina Ivanovna Markina spiunja e njohur ruse, është ndër të paktat në këtë profesion që ka lënë kujtimet e përvojës së saj. Pjesëmarrja në zbulim e kësaj gruaje, nisi menjëherë pas përfundimit të luftës dhe vazhdoi deri në fillim të viteve 80-të. Gjatë kësaj kohe, si e hua

Raporti i DASH/ Salianji: Shqipëria, vend i krimit dhe drogës
  • 2019-03-30

Raporti i DASH/ Salianji: Shqipëria, vend i krimit dhe drogës

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji hodhi poshtë leximin që ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj i bëri sot raportit të DASH. Sipas Salianjit, propaganda e Edi Ramës nëpërmjet relativizimit të së keqes nuk mund të fshehë dot të vërtetën e thënë për herë të parë në rapor