Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhur

Meta: total 1000 / total_found 132874 / time 0.050 / keyword[0] lidhur / docs[0] 132874 / hits[0] 175816 /
10 gjëra që duhet të dini para kirurgjisë kozmetike
  • 2019-03-27

10 gjëra që duhet të dini para kirurgjisë kozmetike

Në vitin 2017, në Itali u kryen mbi 300,000 operacione kirurgjikale kozmetike dhe mbi 650,000 trajtime jokirurgjikale. Sipas të dhënave të mbledhura nga Shoqata Ndërkombëtare e Kirurgjisë Plastike Estetike, në majë të operacioneve të kryera është shtim i gjirit (shtim i gjoksit), e nd

No Pic available
  • 2019-03-27

Sekuestrohet heroinë dhe kokainë në portin e Durrësit

Foto ilustruese Bllokohet në portin e Durrësit një sasi e konsiderueshme heroine dhe kokaine. Balkanweb raporton se policia kufitare në bashkëpunim me agjentë të sektorit antidrogë në policinë e Durrësit gjatë një kontrolli zbuluan lëndën narkotike. Mësohet se lënda narkotike do tra

Top Story, gazetarët e Mother Jones: Duam hetime për Biniatta Trade
  • 2019-03-27

Top Story, gazetarët e Mother Jones: Duam hetime për Biniatta Trade

Zyrtarisht Departamenti amerikan i Drejtësisë nuk komentoi lidhur me kërkesën e Top Story, nëse ka një hetim ndaj kontratës së marsit 2017 mes Muzin Capitol Partners dhe Binniata Trade, që sipas dokumenteve zyrtare financoi lobimin për llogari të Partisë Demokratike. Asnjë prej gazeta

Top Story, si fshihen rusët pas kompanisë Biniatta Trade, që paguan për lobimin e PD-së
  • 2019-03-27

Top Story, si fshihen rusët pas kompanisë Biniatta Trade, që paguan për lobimin e PD-së

Ishin të dhënat nga regjistri i korporatave britanike që e bënë këtë histori edhe më interesante për gazetarët e Mother Jones. Ata zbuluan se Biniatta Trade është një partneritet i krijuar nga dy kompani: Asverro Corp dhe Liminez Commerce. Secila prej këtyre firmave ishte inkorporuar

Deputetët që dogjën mandatet do i marrin rrogat edhe për 3 vjet
  • 2019-03-26

Deputetët që dogjën mandatet do i marrin rrogat edhe për 3 vjet

Asnjëri prej tyre nuk e ka menduar ende të bëjë një punë tjetër. Prej më se një muaji ish-ligjvënësit e opozitës i gjejmë në protesta ose pranë elektoratit në zonat ku u zgjodhën deputetë në vitin 2017, por ende jo në një zyrë punë. Kjo e ka një arsye. Përtej nivelit të pa

Meta foli për juntë ushtarake, zv.ministri: Do jetë penduar!
  • 2019-03-26

Meta foli për juntë ushtarake, zv.ministri: Do jetë penduar!

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, e ka cilësuar si të papjekur deklaratën e Presidentit Meta se në vend po instalohet një juntë ushtarake. Koçi tha se edhe vetë Kreu i Shtetit do të jetë penduar për atë deklaratë. Sipas tij, “rreziku” i vetëm ndaj politikanëve m

Gjykata vendos nisjen e çështjes Tahiri: Tani do flas edhe unë!
  • 2019-03-26

Gjykata vendos nisjen e çështjes Tahiri: Tani do flas edhe unë!

Pas shtatë orë e gjysmë seancë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur nisjen e gjykimit të çështjes Tahiri, i cili akuzohet për trafikimin e narkotikëve të kryer në bashkëpunim, në formë të posaçme të grupit të strukturuar kriminal, si dhe korrupsionin pasiv të funksionarëve t