Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhur

Meta: total 1000 / total_found 129286 / time 0.049 / keyword[0] lidhur / docs[0] 129286 / hits[0] 171423 /
Në kasafortën e kantinës së verës u grabitën 2 mijë euro dhe 3 mln lekë
  • 2017-06-19

Në kasafortën e kantinës së verës u grabitën 2 mijë euro dhe 3 mln lekë

Një kantinë vere në Rrashbull të Durrësit ka rënë pre e grabitjes. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm rreth orës 04:00. Sipas policisë tre persona me maska kanë hyrë në kantinën e Verës Gjergj Kastrioti pasi kanë lidhur rojen dhe kanë marrë kasafortën jan

No Pic available
  • 2017-06-19

Arsimi parauniversitar, 30 mijë mësues pa kontratë kolektive

Mbi 30 mijë mësues që japin mësim në shkollat e arsimit parauniversitar, që prej datës 31 maj janë pa kontratë koletive pune. Sindikata e Pavarur e Arsimit bën të ditur se i është drejtuar që më 16 mars Ministrisë së Arsimit për këtë çështje, por nuk ka marrë asnjë përgjigje

No Pic available
  • 2017-06-19

Gjendet furgoni, por jo kasaforta e grabitur nga kantina e verës

Gjendet furgoni me të cilën është kryer transportimi i kasafortës që është vjedhur në kantinën e verës. Grabitja është shënuar mëngjesin e sotëm, nga tre persona të cilët pasi kanë marrë kasafortën janë larguar me furgon. Policia e Durrësit thotë se furgoni tip Benz me targa

Akuzat e Ramës, LSI nxjerr listën nepotike të Rilindjes
  • 2017-06-19

Akuzat e Ramës, LSI nxjerr listën nepotike të Rilindjes

Pas denoncimeve të Edi Ramës, se kryebashkikakët e Delvinës, Beratit e Prrenjasit kanë punësuar njerëzit e tyre në këto institucione, ka reaguar edhe LSI. Ky reagim i LSI-së vjen pasi të tre krerët e bashkive të qyteteve ku Rama bëri denoncimet vijnë nga vetë LSI. Ditën e sotme, Kej

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA
  • 2017-06-19

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA

Në betejën për Tiranën, qarkun me 34 mandate deputetësh, Partia Socialiste ruan të njëjtin rezultat të para katër viteve. Në sondazhin e Ora News dhe IPR Marketing të publikuar mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare, PS ka marrë 44% të votave nga 44.1% në 2013. Merr 16 manda

Sondazhi, ja sa mandate marrin partitë në Vlorë, Tiranë e Korçë
  • 2017-06-19

Sondazhi, ja sa mandate marrin partitë në Vlorë, Tiranë e Korçë

Në Tonight Ilva Tare po publikohen rezultatet e sondazhit IV te IPR Marketing dhe Ora News. Deri tani jane publikuar rezultatet e sondazhit ne qarkun e Vlorës, Tiranës dhe Korçës. Me pas do te prezantohet rezultati kombetar. Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA Në be

Sondazhi kombëtar: PS 48%, PD 33%, LSI 13%, LIBRA 2.3%
  • 2017-06-19

Sondazhi kombëtar: PS 48%, PD 33%, LSI 13%, LIBRA 2.3%

Kur kanë mbetur 6 ditë nga dita e votimit Ora News në bashkëpunim me IPR Marketing sjell sondazhin IV në rang kombëtar si dhe orientimin e votës në qarkun e Tiranës, Korçës dhe të Vlorës. Një fotografi e sotme (19 qershor) në rang kombëtar tregon se PS ka fituar 5 pikë nga fushata e